Недосипання діє на наш організм так, як і алкоголь Автор: lesya · Опубліковано: 07.03.2014 18:48 · Розділ: Медицина

Якщо ваш співробітник поводиться, як п’яний, не поспішайте його звинувачувати у зловживанні алкоголем – виявляється, нестача сну може викликати ефект сп’яніння. І кожні п’ять годин, які ви проводите на ногах, впливають на наш мозок так, як і порція алкоголю.

Якщо орієнтуватися на отримані результати, то виходить, що мозок людини, яка не спала протягом двадцяти годин, працює так само, як і мозок людини, яка перевищила допустиму для керування автомобілем дозу алкоголю (чотири порції). І мозок тих, хто не спав, не може працювати повноцінно.

Саме тому невиспаним людям довіряти управління автомобілем категорично заборонено – ви ж не сядете поряд з водієм напідпитку.

Чому так відбувається? Тому, що в організмі підвищується вміст стресового гормону кортизолу. Від цього температура тіла знижується, а наша імунна система починає працювати з нижчою інтенсивністю. Що ж стосується мозку, то він обирає лінію поведінки, аналогічну тій, якої дотримується при алкогольному сп’янінні.

Невиспаному водієві не можна сідати за кермо (фото з www.facenews.ua)
Невиспаному водієві не можна сідати за кермо (фото з www.facenews.ua)

Якщо брати до уваги можливості нашої зорово-моторної координації, то кожна година неспання впливає на систему точно так, як концентрація спиртного в крові в розмірі 0,004 %. Таким чином у людини, яка спить менше п’яти годин на добу, координація рухів суттєво порушена.

За словами дослідників, така проблема найчастіше трапляється у молодих людей, оскільки молодий організм нестачу сну сприймає дуже болісно. Крім того, у сучасної молоді часто трапляються розлади сну, і з кожним роком кількість людей, які страждають від хронічного недосипання, зростає доволі швидкими темпами.

Результати, які наводять дослідники, досить-таки цікаві. Дійсно, всі ми знаємо, що невиспаний водій – небезпечний водій, але мова ніколи не заводилася про людей, які просто недосипають.

Виходить, і їм треба заборонити водіння. Та поки що це не можливо, адже як правоохоронці перевірятимуть водіїв на те, виспалися вони чи ні?

Що ж стосується недосипання, то вчені вже давно говорять про його згубний вплив на наш організм. По-перше, нестача сну робить наш організм вразливішим до стресів. По-друге, недосипання – одна з поширених причин ожиріння, адже, як твердять медики, те, що ми не доспали, ми намагаємося «заїсти», що неодмінно призводить до набору зайвих кілограмів.

Джерело: http://www.meddaily.ru/

Інші новини розділу