Як замаскувати каналізаційний люк на подвір'ї власного дому Автор: lesya · Опубліковано: 07.03.2014 16:19 · Розділ: Цікаві факти

Фото з www.supersadovnik.ru
Фото з www.supersadovnik.ru

Сьогодні все більше людей міняють квартири на приватні будинки – повна автономія замість залежності від комунальних мереж, подвір’я замість асфальту, а також затишний відпочинок – все це робить переваги проживання в приватному будинку очевидними.

Але щоб ваше подвір’я стало насправді затишним, необхідно приховати всі господарські добудови, а зокрема каналізаційні люки.

Так, у більшості приватних будинків каналізація автономна. А вона передбачає наявність каналізаційного люку, який може псувати весь дизайн вашого подвір’я. Тож його слід приховати.

Якщо ваше подвір’я вимощене плиткою, проблем не буде – купуєте люки під плитку, і ви самі забудете, де розміщена ваша каналізація. Та якщо у вас газон чи повсюди розміщені клумби, доведеться постаратися. Однак і тут варіантів маскування безліч.

Та перед тим, як приступити до маскування, ви повинні подбати про певні моменти. По-перше, що б ви не робили, доступ до люка повинен бути вільним. Не варто повністю засипати його землею, адже у випадку, коли вам знадобиться відкрити люк, доведеться його відкопувати. Подбайте, щоб місце каналізаційного люку було недоступним для дітей та тварин.

Далі можете приступити безпосередньо до маскування. Каналізаційний люк можна відгородити вертикальною клумбою. Навколо люку висадіть живопліт – росте він швидко, і навіть якщо вам доведеться відкрити каналізацію, пошкоджені гілки швидко відновляться.

Можна відгородити люк дерев’яною решіткою, навколо якої варто висадити пагони в’юнких рослин. Влітку вони цвістимуть різними барвами, тож не лише приховають каналізацію від стороннього ока, але й стануть прекрасною окрасою вашого саду. Проте такий спосіб підійде лише тоді, коли каналізаційний люк необхідно оточити не з чотирьох, а хоча б з трьох сторін, щоб зберегти до нього доступ.

Можна перетворити люк в імпровізовану клумбу, поставивши зверху на кришку люка горщик чи кошики з пишними квітами. Як варіант – викласти по контуру люка декоративні камені, засипати галькою та висадити рослини, які зможуть рости в таких умовах.

Якщо ви переконані, що до люку вам не доведеться часто добиратися, можете перетворити його у справжню альпійську гірку. Люк слід застелити геотекстилем, по краях покладіть камені і засипте його галькою. А вже зверху можна покласти декоративний валун чи шматок деревини, які стануть частиною загальної композиції.


Інші новини розділу