Медики прирівняли білок до нікотину Автор: lesya · Опубліковано: 06.03.2014 23:40 · Розділ: Медицина

Сьогодні розмов про білкову дієту більше, ніж достатньо. Протеїн просто незамінний для спортсменів, які бажають зробити своє тіло ідеальним, він – обов’язковий інгредієнт при схудненні. Білкові дієти останнім часом стають все популярнішими, тим не менше, вони таять в собі серйозну небезпеку. Принаймні, так твердять американські медики, які виявили, що надлишок білків украй шкідливий для людського організму.

Їжа з високим вмістом білка, говорять медики, настільки ж небезпечна, що й нікотин, при чому в великих дозах.

Згідно з результатами проведеного нещодавно дослідження, білкова дієта завдає нам такої ж шкоди, як і щоденне викурювання пачки цигарок.

Якщо білок в раціоні людини складає хоча б двадцять відсотків від усіх споживаних калорій, шанси такої людини на ранню смерть вдвічі вищі, ніж у людей, які надають перевагу їжі з високим вмістом вуглеводів.

Причина небезпеки криється в тому, що білки збагачують організм гормонами росту. Саме тому їх вживають спортсмени, які займаються культуризмом, та просто ті, хто хоче зробити своє тіло рельєфним. Фактично, протеїнова їжа є матеріалом для побудови м’язів у організмі.

Кажуть, що саме протеїн допомагає чоловікам прийти у форму (фото з сайту ba.qrom.ru0
Кажуть, що саме протеїн допомагає чоловікам прийти у форму (фото з сайту ba.qrom.ru0

Гормони росту для дорослої людини несуть чимало користі – вони підтримують нормальний обмін речовин. Та разом з тим ці самі гормони мають дуже небезпечну побічну дію – вони сприяють росту ракових клітин. Саме тому ризик померти від онкологічних захворювань дуже сильно підвищується.

Опираючись на отримані результати, вчені порадили підвищувати вміст білка в раціоні людям, які досягли шістдесятип’ятирічного віку - саме в цей період кількість білка в організмі людини суттєво знижується.

Цікаво, як сприймуть новину професійні бодібілдери, які без протеїнів не уявляють свого існування. Їх не зупиняє те, що надлишок протеїнів негативно впливають на роботу нирок та серця, тож, скоріше за все, вони й результати дослідження американців пустять повз вуха.

І, ймовірно, правильно зроблять: вчені неодноразово наголошують на користі, яку несе протеїн для нашого організму, тож навряд чи одне дослідження здатне спростувати результати робіт вчених з усього світу. Тим не менше, людям, схильним до розвитку онкологічних захворювань (тих, які перебувають у групі ризику), можливо, все-таки варто переглянути свій раціон.

Джерело: http://www.internovosti.ru/

Інші новини розділу