Канадські вчені прирівняли Інтернет-тролів до садистів Автор: lesya · Опубліковано: 06.03.2014 21:17 · Розділ: Нові технології

Фото з сайту irc.lv
Фото з сайту irc.lv

Зіставивши певні загальновідомі факти та провівши низку досліджень, канадські вчені помітили чималу схожість між Інтернет-тролями та садистами. Виявляється, тролі дуже й дуже нагадують садистів.

Відповідне дослідження проводилося психологами з трьох канадських університетів. Вони провели спеціальне опитування, в рамках якого виявили, що інтернет-тролі набагато більше сильні до садизму, ніж інші користувачі. Вони заперечують суспільну мораль та прагнуть маніпулювати людьми.

Якщо взяти до уваги усі характеристики особистості, то найбільше з тролями асоціюється садизм. Більше того, схильності до садизму настільки сильні, що тролів можна вважати прототипами побутових садистів.

При цьому автори відокремили тролінг від кібербулінгу – явища, коли люди, нехай у грубій і вульгарній формі, та пишуть те, про що думають. Поведінку тролів вони визначили як "облудну та деструктивну", яка не переслідує ніякої корисної мети.

Тролі схильні тиснути на найбільш вразливі місця користувачів, змушуючи їх втрачати самоконтроль. І коли хтось зреагує на закиди троля, він уже не знає упину – до повної насолоди він нахабними коментарями діставатиме користувача. І досвідчені форумчани попереджають людей, щоб ті не годували тролів.

В рамках дослідження канадські дослідники опитали близько двох сотень канадських студентів та більше шестисот мешканців США. При цьому студентам обіцяли додаткові бали, а американцям пропонувалося заробити на анкетах.

Спершу дослідники з'ясували, скільки часу опитані учасники проводять в Інтернеті та на яких сайтах вони здебільшого «зависають». Далі їм запропонували пройти тести на схильність до нарцисизму, маккіавеліанізму, психопатії та садизму.

Ті коментатори, які зізналися, що понад усе полюбляють тролити інших, виявляли чималу схильність до садизму і до «чорної четвірки» в цілому.

У російськомовному сегменті Інтернету тролі бувають двох видів – одні здійснюють свою темну діяльність заради задоволення, інші – через гроші. За словами експертів, саме тому в Росії тролів дуже багато.

Люди, які заробляють на цьому гроші, отримують пристойні зарплати. При цьому в них є чітко окреслені ключові слова, за якими вони вибирають пости для тролінгу, та навіть списки авторів.

Хто платить гроші? Різні фірми політичного спрямування, які фінансує влада як засоби боротьби з «ворогами суспільства».

Натомість звичайні тролі з’явилися тоді, коли з’явилися майданчики для спілкування. Практично у кожній темі є людина, яку абсолютно не цікавить сам предмет обговорення. Їй важливо вивести людину з рівноваги, наситившись її енергією.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/russian/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.