Як списати на екзамені Автор: lesya · Опубліковано: 06.03.2014 12:56 · Розділ: Освіта

Всі ми (чи переважна більшість з нас) були студентами, і розказувати, що таке шпаргалки та списування, нема ніякої потреби. Однак розвиток сучасних технологій і поява нових матеріалів дозволив студентам розвиватися далі, і способи, якими вони намагаються обманути прискіпливих викладачів, вражають.

Як відомо, більшість студентів живуть «від сесії до сесії…». Тобто живуть вони якраз у міжсесійний період, а коли наступає пора екзаменів, у багатьох з’являється відчуття неминучої загибелі. Щоб якось залишитися на плаву і не покинути передчасно стіни рідного університету, вони все частіше задаються питанням, как списать на экзамене? І, треба мовити, відповіді у них здебільшого однакові – підготувати ідеальні шпаргалки.

Однак поняття ідеалу у кожного різне, і те, що студентові видається досконалим до неймовірності шедевром шпаргалкового мистецтва, викладач бачить як незграбну спробу річного малюка перехитрити своїх батьків.

Можна зробити шпаргалку на нігтях (фото з сайту lifetips.org.ua)
Можна зробити шпаргалку на нігтях (фото з сайту lifetips.org.ua)

Та деякі студенти виявляють неабияку винахідливість, якій міг би позаздрити сам Остап Бендер. Пропонуємо вам найбільш оригінальні способи списування, до яких вдаються учні вищих учбових закладів у наш час.

1. Списування у стилі Штірліца, Джеймса Бонда чи ще якогось знаменитого розвідника. Якщо ви обираєте цей варіант, основну ставку робіть на шифр. Потрібний текст шпаргалки зашифруйте у цифри чи літери, або навіть у крапки та тире: головне, досконало вивчити свій шифр, щоб, бува, на екзамені рятівна шпаргалка не перетворилася на незрозумілий набір символів.

2. Можна надряпати текст шпаргалки на прозорій поверхні – пластиковій ручці, для прикладу. Але така шпаргалка вимаже дуже багато часу, тому краще скористатися більш сучасним варіантом. Придбайте прозору плівку і надрукуйте на ній текст шпаргалки – бажано, щоб колір літер ледь-ледь відрізнявся від кольору парти. Така шпаргалка залишатиметься практично непоміченою, і якщо ви нахабно не свердлитимете її очима, то заробите собі славу справжнього спеціаліста зі списування.

3. Можете скористатися сучасним аналогом традиційної і знаменитої в студентських колах «бомби». Тільки під аркуш, на якому ви заздалегідь писатимете відповідь, слід підкласти інший, а писати необхідно з натиском. В результаті на нижньому листку відтиснеться весь текст. На екзамені вам необхідно буде знайти кут зору, під яким написане можна буде прочитати, і обвести відтиск видимими чорнилами.

Ще одним варіантом цього способу є кольорові аркуші, по яких можна писати кольоровим чорнилом. Щоправда, навряд чи ви зможете пояснити екзаменатором, чому на іспит вирішили прихопити кольоровий папір.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.