Романтичні побачення при свічках корисні для здоров'я Автор: lesya · Опубліковано: 05.03.2014 13:58 · Розділ: Краса і здоров'я

Якщо планів на вихідні у вас ще нема, то, гадаючи над тим, чим би зайнятися і як розважитися, подумайте про романтичне побачення. Так-так, про те саме романтичне побачення, до якого багато хто з нас ставиться скептично – удвох, в затишній атмосфері, зі смачними стравами та обов’язково при свічках. Такі побачення, як з’ясували вчені, корисні для здоров’я.

І не лише тому, що вони укріплюють взаємини партнерів, дозволяючи забути про чвари та суперечки, але й тому, що вдихання диму від свічок позитивно впливає на роботу серця.

Дослідження, результати якого й дозволили зробити схожі висновки, проводилося шведськими вченими. Вечері при свічках виявилися корисними для серця.

Вечеря при свічках – не лише приємно, але й полезно. Справа в тому, що дим від свічок нормалізує серцевий ритм. У дослідженні шведів взяли участь тринадцять піддослідних – чоловіків і жінок. Учасників експерименту помістили в невеликі ізольовані приміщення, в яких вони повинні були просто сидіти і дихати.

До повітря частини учасників домішували свічковий дим, до повітря решти – ні. При цьому самі учасники експерименту не знали, яким повітрям вони дихають.

Романтичні побачення при свічках нормалізують роботу серця (фото взято з сайту runeta.net)
Романтичні побачення при свічках нормалізують роботу серця (фото взято з сайту runeta.net)


Паралельно вчені вимірювали швидкість та силу серцебиття усіх учасників експерименту. В результаті у тих, хто вдихав свічковий дим, серцевий ритм нормалізувався.

Експеримент проводився дослідниками з Університету Лунда у Швеції. Вони розповіли, що концентрація диму в кімнатах учасників була такою ж, як і концентрація диму під час вечері при свічках.

За словами дослідників, цілющий вплив диму викликаний крихітними частинками мікроелементів натрію і калію, які у високій концентрації містяться в свічковому димі.

Як відомо, саме ці елементи беруть активну участь у регуляції ритму серця, сприяючи при цьому активізації клітинного обміну.

Щоправда, вчені додають, що далеко не всі свічки однаково корисні. Сприяють роботі серця лише свічки, виготовлені з натурального воску, а також соєві свічки. А ось свічки, які, до речі, сьогодні найчастіше використовуються на побаченнях, з домішками ароматизаторів і барвників, навпаки, здоров’ю можуть зашкодити. При горінні вони виділяють у повітря шкідливі хімічні сполуки, які можуть викликати алергію та серйозні проблеми з органами дихання.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.