Найбільш екологічні будівлі світу Автор: lesya · Опубліковано: 05.03.2014 12:08 · Розділ: Цікаві факти

Хмарочос у Бахрейні (фото взято з сайту www.pixtus.com)
Хмарочос у Бахрейні (фото взято з сайту www.pixtus.com)

Проблемою екології сьогодні не на жарт стурбовані в цілому світі. Забруднення повітря та води, вирубування лісів, зміна екосистеми нашої планети, а також вичерпування природніх ресурсів – все це не обіцяє нічого доброго. І, як кажуть захисники природи, кожен землянин просто зобов’язаний зробити свій внесок у справу збереження екології.

Зваживши на ситуацію, екологічні проекти сьогодні знаходяться на піку моди. Вбрання, їжа, побутова техніка з позначкою «екологічно чистий продукт» розкуповується споживачами на «ура». Торкнувся весь цей екологічний бум і будинків, у яких ми живемо: останнім часом все більше архітекторів і дизайнерів, працюючи над створенням своїх проектів, беруть до уваги найновіші досягнення науки, покликані звести фактор шкідливого впливу життєдіяльності людства на оточуюче середовище до мінімуму.

Звісно, якщо ви маєте намір придбати квартиру в новостройке Киева, ні про яке там екологічне новаторство мова йти не може: попри те, що для будівництва використовуються якісні матеріали, які не шкодять здоров’ю мешканців, до звання «екологічних» їм ще далеко. І зараз ви зрозумієте чому.

Одним з найбільш екологічних будинків у світі можна вважати The Bahrain World Trade Center Towers, розташований у Бахрейні. Цей дім здатен забезпечувати себе необхідною енергією сам. Це стає можливим завдяки роботі трьох гігантських пропелерів, які можуть виробляти до 1100 мегават енергії на рік. Сам будинок має форму, яка сприятиме потраплянню потоків повітря на лопаті гігантських турбін.

Уявіть собі, скільки вдасться заощадити на електроенергії і наскільки менше побічних продуктів її виробництва викинеться у атмосферу…

Наступний екологічний проект досить парадоксальний. Будинок The Pearl River Tower, розташований у провінції Гуаньджоу в Китаї, насправді є штаб-квартирою китайської тютюнової компанії. Шістдесятидев’ятиповерхова також зможе працювати автономно, не споживаючи електрику із загальної мережі. «Перлова ріка» - так ще називають будівлю – отримала форму піщаної дюни, сформованої під впливом сонця та вітру. Подвійні склопакети перешкоджатимуть надмірному нагріву приміщення, а автоматичні жалюзі повертатимуться в міру того, як рухається по небу сонце. Сонячні колектори та фотопанелі нагріватимуть воду, а акумулятори накопичуватимуть енергію, яка забезпечить електрикою всіх мешканців та працівників будівлі.

Вежа американського банку Bank of America Tower у Нью-Йорку також заслуговує називатися одним із найбільш екологічних проектів сучасності. Всього на будівництво вежі планували витратити 1,2 мільярда доларів, а його автором є Роберт Фокс. Величезні вікна і скляні стіни допоможуть заощадити на світлі, а для обігріву приміщень використовуватимуться тепле повітря, що рухатиметься під підлогою.

Ще один екологічний проект пропонує Дубай - вежа The Lighthouse Tower використовуватиме чотири тисячі фотогальванічних панелей – їх розташують на південному фасаді будівлі. Також будівлю обладнають трьома мегатурбінами, що дозволить вежі стати повністю автономною в справі виробництва електрики.


Інші новини розділу