У Японії виставлять невідомі рукописи Енштейна Автор: lesya · Опубліковано: 04.03.2014 23:56 · Розділ: Наука

В одному з найстаріших приватних університетів Японії найближчим часом з’явиться унікальна експозиція, яка включатиме в себе невідомі раніше рукописи легендарного ученого Альберта Ейнштейна. Виставка проходитиме в столиці країни Токіо в університеті «Кейо», який є найстарішим приватним університетом країни.

За словами організаторів заходу, експозиція включатиме в себе близько двох десятків документів, так чи інакше пов'язаних з поїздкою вченого в цю країну, яку він здійснив у 1922 році. Всі ці документи раніше до рук дослідників не потрапляли.

Серед рукописів є і досить цікавий документ, в якому великий фізик описує свої враження про країну. Всього оповідь вмістилася на восьми аркушах, і в ній навіть є емблема готелю, в якому Ейнштейн зупинявся. У рукописі під назвою «Мої враження про Японію» автор дивується з приводу особливостей місцевої кухні, а також ввічливості і церемонності мешканців країни.

Унікальна виставка включатиме в себе і листи, написані Ейнштейном після відвідин країни та адресовані його другу і товаришу з Японії – лікарю Хаярі Міяке, який вільно володів німецькою. Власне, нащадки лікаря і зробили університетові такий цінний подарунок.

Філолог Таро Сайто, який займався перекладом документів, розповів, що написані вони розбірливим почерком, а сам текст дозволяє вгадати характер Ейнштейна - людини, сповненої цікавості, яка з повагою ставиться до незнаних речей.

Цікаво, але на деяких документах можна відшукати якісь загадкові математичні знаки, які перекладач, ясна річ, розшифрувати не зміг. Однак до цього процесу найближчим часом підключать фізиків і математиків, тож, можливо, світ знаходиться на межі чергового геніального відкриття, зробленого ще легендарним фізиком і математиком майже століття тому.

Візит Альберта Ейнштейна в Університет Тохоку. Зліва направо: Котаро Хонда, Альберт Ейнштейн, Кеічі Аичи, Сіроута Кусакабе (фото з humus.livejournal.com)
Візит Альберта Ейнштейна в Університет Тохоку. Зліва направо: Котаро Хонда, Альберт Ейнштейн, Кеічі Аичи, Сіроута Кусакабе (фото з humus.livejournal.com)

Знаменитий учений Альберт Ейнштейн приїхав до Японії в листопаді 1922 року. Всього пробув він у країні близько шести тижнів. Він їздив різними містами і регіонами, читаючи лекції всім бажаючим. Вченим захоплювалися, його мало не на руках носили, тож не дивно, що Ейнштейн виніс вельми позитивні враження про країну. До речі, перший виступ ученого, який відбувся у Японії, і проходив у стінах Університету «Кейо».

Джерело: http://www.novoteka.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.