Вчені назвали найдавнішу в світі хворобу Автор: lesya · Опубліковано: 04.03.2014 21:54 · Розділ: Наука

Дехто переконує, що у Ющенка проказа (фото з сайту polyotenze.livejournal.com)
Дехто переконує, що у Ющенка проказа (фото з сайту polyotenze.livejournal.com)

Намагаючись розгадати природу захворювань, які турбують людей сьогодні, вчені вдаються до історії, сподіваючись, що дізнавшись, чим хворіли та як лікувалися наші предки, вони зможуть вирішити багато проблем сучасної медицини.

В результаті їхніх досліджень було з’ясовано, яку інфекційну хворобу можна вважати найстарішою в світі.

Відповідне дослідження проводилося вченими з Техаського Університету Х'юстона. В результаті їм вдалося з’ясувати, що інфекція, відома в медицині як гансеніаз (її ще називають проказою, лепрою чи хворобою Гансена), є найдавнішим захворюванням в історії всього людства.

На сьогоднішній день це захворювання дошкуляє сотням тисяч людей в цілому світі. Інфекція уражає нервову систему, страждають шкірні покриви та пошкоджуються внутрішні органи. Але недавно вчені з’ясували, що це захворювання переслідувало наших предків ще десять мільйонів років тому.

Люди підхоплювали цю інфекцію ще тоді, коли покидали Африку з метою заселення інших територій світу.

У 2008 році Ксіянь-Янь Хан, дослідник Техаського Університету, виявив нову бактерію цього страшного захворювання - Mycobacterium lepromatosis. З того часу вченими було вивчено більше двох десятків генів недуги.

До цього часу прийнято було вважати, що попередники нових бактерій лепри еволюціонували, в результаті чого близько сорока відсотків генів у геномі було вимкнено. Але тепер вченим вдалося довести, що всі ці мільйони років проказа залишалася незмінною.

Справа в тому, що бактерії прокази за межами людського організму існувати не можуть. Єдиним організмом, який може стати їй притулком, окрім людського, є організм диких броненосців, яких кілька століть тому нагородили захворюванням американські вчені.

В рамках дослідження вчені проаналізували близько чотирьох сотень штамів бактерій, у яких було виявлено ідентичний геном. А це дозволяє дослідникам твердити, що наші далекі предки також хворіли проказою.

За твердженням дослідників, на генетичному рівні бактерії активувалися більше двадцяти мільйонів років тому, а це означає, що попередники бактерій лепри нападали на людей ще тоді, коли вони тільки з’явилися на Землі - більше десяти мільйонів років тому. До того часу всі бактерії, які могли вільно мешкати в будь-якому середовищі, уже перейшли до лав паразитів.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.