У Німеччині лікар поставив діагноз завдяки "Доктору Хаусу" Автор: lesya · Опубліковано: 04.03.2014 19:46 · Розділ: Медицина

Виявляється, перегляд популярного серіалу «Доктор Хаус» - не лише гарний спосіб розважитися та відпочити перед екраном телевізора. Він може допомогти у визначенні діагнозу.

Випадок, який є тому підтвердженням, стався в одній із клінік Німеччини. Співробітникам клініки вдалося поставити діагноз, скориставшись знаннями, здобутими в результаті перегляду популярного серіалу.

Протягом кількох місяців медики не могли поставити діагноз п’ятдесятип’ятирічному пацієнтові, що не дозволяло їм приступити до лікування. І тоді за справу взявся професор Юрген Шефер, який є палким шанувальником серіалу про цинічного лікаря, якого зіграв знаменитий тепер Х'ю Лорі.

Сталася подія в клініці, що належить Університету Марбурга. Пацієнт з незрозумілими симптомами потрапив в медичний заклад ще в 2012 році – у нього стався серцевий напад. Після обстеження медики виявили, що у чоловіка проблеми з коронарною артерією, але які, медикам з’ясувати так і не вдалося.

Більше того, згодом виявилося, що до того часу пацієнт уже кілька разів потрапляв до лікарні з аналогічними симптомами. У нього виявили гіпотиреоз, який виникає в результаті недостатнього виробництва організмом гормонів щитовидної залози, запалення слизової стравоходу, підвищення температури, втрата слуху та зору.

І ось тут Юрген Шефер, взявши до уваги і серцевий напад, пригадав собі одну з серій «Доктора Хауса», в якій у пацієнта були схожі симптоми. Герой фільму отруївся кобальтом - через те, що в нього замість стегнового суглоба в організмі перебував сталевий елемент.

Скориставшись ідеєю Шефера, медики приступили до обстеження. Вони з’ясували, що і справді пацієнтові за два роки до описуваних подій встановили металевий суглоб. Чоловікові зробили аналіз крові, в результаті якого було виявлено підвищений вміст хрому та кобальту. Метали почали виділятися у кров після того, як чоловік пошкодив металевий суглоб.

Те, що отруєння кобальтом викликає хвороби серця, було з’ясовано досить давно. Та в більшості випадків такі проблеми могли виникати у тих, хто працює з металами - здебільшого, у співробітників сталеварок.

Сам металевий протез лікарі навіть до уваги не брали. Але, як виявилося, у ньому, власне, й була причина захворювання. Справа втому, що коли чоловікові видаляли старий керамічний суглоб, операцію було проведено неправильно, в результаті чого частина його так і залишилася в тілі. І саме цей шматок дряпав метал, що й викликало отруєння.

Тепер Шефера охрестили німецьким «доктором Хаусом». А професор навіть студентів своїх вчить, як ставити діагноз, користуючись підказками з серіалу.

Джерело: http://www.vesti.ru/ю

Інші новини розділу