На Землі розпочалося масове вимирання видів Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.08.2009 15:40 · Розділ: Екологія

За результатами досліджень, проведеними екологічними організаціями, планета Земля зараз знаходиться на початковій стадії шостого в своїй історії масового вимирання видів. Основними причинами таких процесів на нашій планеті вчені вважають діяльність людини та поширення різних хвороб. Ознаки перших "вогнищ" вимирання вже помітні в Південній півкулі: в Австралії, Новій Зеландії і на тихоокеанських островах.

Один з провідних авторів дослідження, Річард Кінгсфорд, еколог з Університету Нового Південного Уельсу (Сідней), відзначає, що в Австралії буквально на очах руйнується природа, а біологічні види знаходяться під загрозою зникнення або звуження ареалу проживання. Перш за все, це пов'язане зі зміною клімату, вторгненням чужерідних видів, надмірною експлуатацією земель людиною, різними забрудненнями та захворюваннями, поширеними в даному регіоні. Особливу увагу в своєму дослідженні екологи звертають на руйнування і деградацію екосистем.

На жаль, вчені вже практично не вірять в те, що ситуація може змінитися на краще. В найближчі десятиліття вплив людини на екосистеми регіону буде постійно зростати. До 2050 року населення Австралії виросте на 35%, Нової Зеландії - на 25%, а в Папуа-Новій Гвінеї цей приріст складе 76%. Також відзначають, що з 2500 видів, які "колонізували" регіон, велика частина була завезена і поширена на території Австралії урядом або зацікавленими фермерами.

Джерело ecoportal.ru


Інші новини розділу