У Новій Зеландії повія захистила себе від сексуальних домагань, звернувшись до суду Автор: lesya · Опубліковано: 04.03.2014 17:08 · Розділ: Події у світі

Виявляється, захистити себе від сексуальних домагань може навіть повія. Цими днями суд із захисту прав людини (Human Rights Review Tribunal) у Новій Зеландії прийняв рішення на користь працівниці публічного дому, яка подала позов на свого начальника, звинувативши його у сексуальних домаганнях. Цікаво лише, як судді відмежовували вимогу виконання прямих обов’язків повії від, власне, сексуальних домагань. Інформація про цей курйозний випадок була надрукована цими днями виданням Agence France-Presse.

Тепер власник борделю повинен виплатити ображеній працівниці двадцять п’ять тисяч новозеландських доларів, що в перерахунку на долари США складає суму в двадцять одну тисячу зелених.

Ім’я двадцятидворічної повії зі зрозумілих причин не розголошується. Постанова суду твердить, що дівчина, яка працює в секс-індустрії, розраховує на захист своїх прав точнісінько так, як і працівниці інших сфер.

А оскільки проституція в крані легалізована, то вона має на це повне право.

Коментуючи своє рішення, гуманні судді зауважили, що той факт, що дівчина обрала для себе таку, так би мовити, непрестижну професію зовсім не відкриває іншим шлях для сексуальних домагань зі сторони кого б там не було.

Дівчина наважилася звернутися за допомогою до суду після того, як власник публічного дому, в якому вона працювала, протягом трьох місяців її домагався. Він порушував усі права, говорячи, що може робити зі своїми співробітницями все, що йому заманеться. Він всіляко принижував і залякував молоду повію, в результаті чого та пристрастилася до алкоголю.

У даному контексті Кетрін Хілі (Catherine Healy), представниця організації повій у Новій Зеландії (New Zealand Prostitutes' Collective), зауважила, що рішення суду демонструє суттєве просування Нової Зеландії у питаннях захисту прав працівників секс-індустрії. Зрозуміло, що таке рішення є неможливим у країнах, де проституція знаходиться за межею закону, і ні про які права повій мова не ведеться.

Нагадаємо також, що проституцію у Новій Зеландії було легалізовано у 2003 році. За прийняття рішення проголосували не всі депутати – прихильники легалізації отримали перевагу всього в один голос. Прийняте парламентом рішення дозволяє створення публічних будинків, однак вони повинні отримувати ліцензію від міністерства охорони здоров'я та інших органів влади.

Джерело: http://newsbang.net/

Інші новини розділу