До школи у тазиках або Найбільш віддалені школи світу Автор: lesya · Опубліковано: 04.03.2014 12:47 · Розділ: Освіта

Шкільне навчання для багатьох дітей є справжнісінькою каторгою, і щодня вони йдуть до школи з думкою, щоб в один прекрасний момент все кудись зникло – і зловісні вчителі, і нудні підручники, і обридлі парти, за якими треба просиджувати цілісінький день. Таким дітлахам важко повірити, що в світі живуть їхні однолітки, які мріють хоча б про те, щоб у їхньої школи був дах та стіни, а добиратись до неї можна було б на своїх двох.

Однак на нашій планеті є місця, в які людська цивілізація ще не потрапила. Це мешканців мегаполісів, великих міст та розвинених сіл нашої держави не здивуєш Інтернетом чи іншими досягненнями науки та технологій, але є місця, в які сучасна електроніка ще не добралася.

Чимало таких місць у Росії – величезні незаселені простори, вкриті лісами, засніжені регіони Сибіру, - вони не те що не дозволяють говорити про Інтернет, а взагалі змушують в першу чергу замислитися над життєво необхідними речами.

І якщо дистанционное обучение Лобня ні в кого не викликає здивування – місто розташоване неподалік Москви, то й усі блага цивілізації йому доступні, - то багатьом росіянам про Інтернет, а отже, і про дистанційне навчання залишається тільки мріяти. А дарма: можливість здобувати знання в онлайн-режимі могла б суттєво покращити ситуацію в сучасних школах, до яких мають вільний доступ не всі діти країни.

Наприклад, донедавна діти кочових племен Якутії могли здобувати освіту тільки у школах-інтернатах. Та порівняно недавно у них з’явилася можливість навчатися, не покидаючи - стін? – власного помешкання. Тепер вони стали учнями кочової школи «Кенелекен».

У кочовій школі невеликий персонал – всього два-три вчителя, та вони дають своїм учням, яких, до речі, також налічується не більше восьми, такі ж знання, які отримують їхні осілі однолітки. Школа навіть має доступ до супутникового Інтернету, тож і діти не відриваються від зовнішнього світу.

Фото з сайту mif-facts.com.ua
Фото з сайту mif-facts.com.ua

Не менше завзяття виявили і педагоги Камбоджі, які готові навчати дітей у справжній плавучій школі. Розташована школа в селі Кампонг Луонг, і в ній навчається приблизно шістдесят школярів. Знаходиться навчальний заклад посеред озера Тонлесап, і навчаються в ній здебільшого діти, батьки яких загинули під час рибної ловлі.

У школі всього один великий клас, а дітлахи добираються сюди у спеціальних тазиках.

Діти добираються до школи (фото з сайту neuch.org)
Діти добираються до школи (фото з сайту neuch.org)

Ще одну цікаву школу можна знайти в печерах Китаю. Тут замість традиційних класів діти племен мяо відвідують школу, розташовану в печерах неподалік їхнього селища в провінції Гуйчжоу. В печері є ряди парт, за якими сидять учні, та навіть справжній спортивний майданчик.

Школа у Китаї (фото з сайту http://www.membrana.ru/)
Школа у Китаї (фото з сайту http://www.membrana.ru/)

Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.