Неякісні матраци здатні вкоротити нам віку Автор: lesya · Опубліковано: 03.03.2014 13:33 · Розділ: Краса і здоров'я

Матрас повинен бути зручним (фото з womenworld.com.ua )
Матрас повинен бути зручним (фото з womenworld.com.ua )

Те, що здоровий сон – панацея для нашого здоров’я, відомо давно. Люди, які гарно сплять, здебільшого життєрадісні та сповнені енергії, а там, де гарний настрій, там і нема недуг.

Відомо, що здоровий сон безпосередньо залежить від положення вашого тіла під час сну. А щоб тіло приймало правильну позицію, необхідно подбати про комфортне ліжко – від якості матраца безпосередньо залежить те, міцно ви спатимете вночі чи ні. А хороший сон дозволяє підтримувати вагу в нормі, покращує пам’ять та продовжує тривалість життя.

Так, результати опитування, проведеного фахівцями, демонструють, що для 92% опитаних зручний матрац є запорукою здорового міцного сну. Саме тому варто вибирати ортопедичні матраци. Коштують вони дорожче, ніж звичайні, однак можна купити ортопедические матрасы в интернет магазине – так і кошти зекономите, і зможете спокійно і без поспіху підібрати те, що вам потрібно.

На здоров’ї економити не варто. П’ять років тому, в 2009, було проведено дослідження за участю п’ятдесяти дев’яти респондентів. Протягом одного місяця їм пропонували спати на своїх звичних матрацах, протягом наступного – на нових матрацах середньої твердості. Далі піддослідним пропонували оцінити рівень емоцій, які вони відчували протягом дня. До уваги бралися такі показники стресу, як страх, занепокоєння, тривожність, дратівливість і нервозність, головний біль тощо. В результаті виявилося, що на другому етапі експерименту всі учасники дослідження відчули покращення: вони стали бадьорішими і менше піддавалися впливові стресових факторів.

Що ж стосується того, який матрац кращий, то тут однозначної думки немає. Втім, більшість медиків сходяться на думці, що м’який матрац для здоров’я людини не надто корисний. Однак і занадто тверде ложе теж може викликати проблеми зі здоров’ям. Щоб зрозуміти, що ж вам потрібно, при купівлі матрацу ляжте на нього і полежіть хоча б хвилин двадцять – так ви зрозумієте, вдалий вибір маєте намір зробити, чи ні.

Є ще й інші нюанси: старі матраци з неякісним наповнювачем становлять серйозну загрозу для людей, що страждають алергією чи бронхіальною астмою. Кліщі, які заводяться в матрацах, можуть викликати низку серйозних захворювань, ставати причиною загального зниження імунітету та викликати інші неприємності.

Отож якщо хочете бути здоровими, подбайте, щоб ваше спальне місце було зручним, чистим та охайним.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.