Археологам вдалось відновили план стародавнього міста Венеція Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.08.2009 12:02 · Розділ: Цікаві факти

Італійські археологи, провівши серію аерофотозйомок, змогли відновити план давньоримського міста Альтінум, яке вважається попередником сучасної Венеції. За допомогою отриманих зображень, дослідники встановили місце розташування міських стін, мережі міських вулиць, будинків, суспільних закладів, таких як театр, тощо.

Отримані дані свідчать про те, що древнє місто вже за часів Римської імперії використовувало складну мережу каналів і річок, крім того, ще тоді поселенці намагалися освоїти болотисту місцевість на північ від міста. В даний час болотиста місцевість вже давно заселена і її займає частина Венеції.

За підсумками вивчення місцевості, італійські археологи склали досить детальну топографічну карту древнього міста, використовуючи десятки фотографій, зроблених у звичайному та інфрачервоному режимах. Андреа Нінфо, керівник досліджень, розповідає, що його група стала першою, хто використовував повітряну зйомку для подібних досліджень.

Вчений додав, що перші фотографії з повітря були зроблені ще в 2007 році, тоді науковці виявили контури древнього міста, на яких базуються на сучасні структури Венеції. Тоді ж дослідники встановили, що місто було повністю оточене річками, а центр Альтінума був розділений великим каналом.

Джерело ubr.rus


Інші новини розділу