Fujitsu навчила навігатори розуміти живу людську мову Автор: lesya · Опубліковано: 01.03.2014 11:30 · Розділ: Авто-мото

Навігатори розумітимуть людську мову (фото з сайту www.telegraf.in.ua)
Навігатори розумітимуть людську мову (фото з сайту www.telegraf.in.ua)

Навігатори міцно увійшли в життя сучасних автомобілістів. Користуючись даними з супутників, вони допомагають зорієнтуватися в незнайомій місцевості та зрозуміти, куди рухатися далі. Тим не менше, вони не позбавлені низки недоліків. Однією з головних незручностей є необхідність побудови питальних виразів за особливою схемою, адже розмовної мови пристрій не розуміє.

За вирішення цієї проблеми взялася компанія Fujitsu Ten, яка розробила навігатор, здатен сприймати природню мову. Користуючись таким навігатором, водій зможе користуватися навігаційним функціоналом, розмовляючи так, як він розмовляє в повсякденному житті, а не за допомогою спеціальних фраз-кодів.

Поки що компанія створила прототип пристрою, тож коли буде налагоджено серійне виробництво та й чи буде взагалі, невідомо. Невідомо також, коли пристрій в разі виходу надійде в продаж на території країн колишнього СРСР. Сьогодні ж до послуг наших співвітчизників та мешканців СНД чимало інших моделей навігаторів. Тож купить навигатор в Минске, цены на який вас приємно здивують, можна без зайвих труднощів та проблем.

Що ж стосується новинки, то розробники оснастили її сучасною системою розпізнавання мови Interactive Voice - Recognition Car Navigation Unit, IVRCNU. Пристрій не лише розумітиме розмовну мову, але й забезпечить інтуїтивну взаємодію людини й автомобіля.

Розширення мовних можливостей системи дозволяє їй вгадувати наміри користувача. Для цього навігатор використовуватиме ключові слова і фрази. Тож тепер водій зможе преспокійно сказати своєму електронному помічникові щось на кшталт «Знайди мені італійський ресторан поблизу» або «Яка буде погода ввечері?», і навігатор його зрозуміє правильно.

Всі мовні запити система отримуватиме через мікрофон, вони одразу ж відправлятимуться на сервер, що стане можливим завдяки спеціальному мобільному додатку. Голосова команда надходитиме в центр обробки, там з неї приберуть зайві шуми та витягнуть окремі слова і фрази. Вилучену лексику зіставлять зі словниковою базою. Далі отриману інформацію система складе в логічне речення, на основі якого й буде сформовано логічну відповідь. Після цього готові дані і голосова відповідь повертається до користувача.

Пристрій виглядає багатообіцяюче, тим більше, що сучасні навігатори здебільшого обмежуються розумінням кількох стандартних фраз англійською мовою, та ще й без іноземного акценту.

Fujitsu Ten має намір створити систему, яка розпізнаватиме та інтерпретуватиме злиту живу мову користувача. Крім того, розробники мають намір розширити функціонал навігатора, аж до управління автомобілем.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.