Ангела Меркель запропонувала створити європейський Інтернет Автор: lesya · Опубліковано: 28.02.2014 18:51 · Розділ: Нові технології

Цілком ймовірно, що в Європі найближчим часом з’явиться свій власний Інтернет – це стане можливим, якщо європейські лідери підтримають пропозицію Ангели Меркель.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель нещодавно запропонувала створити мережу, яка б знаходилася дещо відособлено від глобального Інтернету. У цій суто європейській мережі слід, на думку політика, посилити заходи безпеки.

Ангела Меркель зазначила, що обсяг європейських даних, які надходять на сервери Північної Америки, необхідно обмежити. Однак і цього буде недостатньо: необхідно також вжити низку заходів для безпеки комп'ютерних мереж.

Пропозиція Ангели була викликана одкровеннями Едварда Сноудена, який колись працював на Агентство Національної Безпеки США. Масштаби даних, які американські розвідники перехоплювали в Інтернеті, по-справжньому вражають.

Зокрема виявилося, що протягом кількох років поспіль всі телефонні розмови німецького канцлера прослуховувалися розвідкою США. І цю інформацію в Німеччині сприйняли дуже гостро, як політики, так і звичайні громадяни.

Тим не менше, думка фахівців з приводу введення обмежень та створення власної мережі відрізняється від думки канцлера – реальний стан інформаційних мереж неможливо ігнорувати, що робить пропозиції канцлера недоречними, і замість захисту ми отримаємо протилежний ефект: зниження надійності та стійкості комп'ютерного зв'язку.

Алан Модлін, консультант компанії Telegeography, вважає запропоновані Меркель обмеження зайвими. Справа в тому, що вже сьогодні величезна частина комп'ютерних даних, що територіально знаходяться в Європі, так і осідає на європейських серверах. Тож не варто думати, що повідомлення, надіслане через Gmail, йтиме до Каліфіорнії. За словами експерта, Європа сама по собі є потужним інтернет-хабом, і вона переробляє величезні об’єми інформації з інших регіонів світу. А що стосується європейських даних, то вже поготів.

Та й сама природа Інтернету не допускає введення географічних обмежень. За словами Адріана Кеннарда, директора компанії Andrews and Arnold, пакет даних перед тим, як потрапити до кінцевого отримувача, проходить найрізноманітніші маршрути. Він перетинає не те що кордони країн, але й цілі континенти, а щоб така подорож була якомога простішою, у кожній мережі є свої списки маршрутів. Все дуже складно, і будь-яка спроба змінити встановлену на сьогоднішній день систему маршрутизації ні до чого доброго не приведе.

Якщо ж відмовитися від зв’язку з серверами глобальних масштабів, контролювати нову систему буде надто складно. Перевірка маршруту даних займе багато часу, в результаті чого в цілому знизиться швидкість роботи системи. А це означає, що постраждають телефонний та відеозв'язок, а також відеоігри в режимі онлайн.

Насправді, переконує професор Марк Мануліс, є набагато простіші способи підвищити рівень безпеки європейських даних. Зробити це можна навіть шляхом широкого впровадження криптографічних методів, для чого, власне, вони й були створені.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.