У США можуть дозволити генну модифікацію дітей Автор: lesya · Опубліковано: 27.02.2014 20:35 · Розділ: Медицина

Дослідження в галузі генетики тривають вже досить довго, і дали вони чимало результатів. Вчені навчилися діагностувати та лікувати генетичні захворювання, а їхні експерименти дійшли навіть до клонування живих організмів.

В принципі, настільки глибокі наукові досягнення переслідують благородні цілі. Але у цій справі варто вчасно зупинитися, щоб не сталося непоправне. Для прикладу, зовсім скоро у США можуть узаконити генні модифікації дітей.

І знову ж таки цілі цього проекту цілком благородні. Біологічні процедури генної модифікації дітей проводитимуться для запобігання розвитку у малюків різного роду спадкових захворювань, часто несумісних з життям.

За даними The New York Times, на сьогоднішній день американське управління з контролю за продуктами харчування і ліками приступило до вивчення можливості дозволу зміни ДНК дітей на етапі ембріонального розвитку.

Ця технологія у вченому світі навіть отримала назву «маніпуляції мітохондріями». А сама процедура генної модифікації полягатиме у наступному: з яйцеклітини чи ембріона жінки, яка страждає спадковим захворюванням, видалятиметься ядерний матеріал і пересаджуватиметься в здорову яйцеклітину або ембріон донора.

В результаті новонароджена дитина буде повністю здоровою, а її геном міститиме в собі ділянки геному батька, матері та донора.

За словами спеціалістів, дозвіл на проведення процедур дасть змогу хворим батькам народжувати здорових дітей. Крім того, технологія допоможе народжувати тим, хто страждає так званим віковим безпліддям.

Проте навіть самі спеціалісти остерігаються наслідків. За словами Марсі Дарновскі, директора організації Center for Genetics and Society, попри всю благородність цілей методи їх досягнення залишаються вкрай проблематичними. Медичні ризики і наслідки для суспільства є дуже високими, адже ніхто не може знати, як далеко людство спробує зайти в плані генної інженерії людей.

Що ж стосується експертів, які зважилися прокоментувати ситуацію, то вони наголошують, що генна інженерія людей повинна використовуватися виключно медициною. І не можна допустити, щоб ве це дійшло до зміни зовнішності майбутніх дітей.

Генну модифікацію дітей можуть дозволити
Генну модифікацію дітей можуть дозволити


«Якщо одразу не поставити обмеження, ми можемо дійти до експериментів на людях та високотехнологічної евгенетики», - підсумовує Марсі Дарновскі.

Джерело: http://www.mignews.com/

Інші новини розділу