Російський вчений навчився різати метал за допомогою краплі води Автор: lesya · Опубліковано: 27.02.2014 12:23 · Розділ: Наука

Фото з сайту leant.kiev.ua
Фото з сайту leant.kiev.ua

Металургійна промисловість в нашому житті займає особливе місце,. Настільки особливе, що уявити, як би людство жило без металу, неможливо. Напевне, загинуло б: навіть світла, яке передається по металевих дротах, у нас не було б. Кам’яний вік та й годі…

Оскільки метал сьогодні використовується повсюдно – без нього неможливе функціонування жодної галузі сучасного промислового виробництва, - послуги з різки металу сьогодні затребувані і доступні. Більшість провідних компаній ріжуть метал за допомогою лазеру - лазерні технології міцно укоренилися в сучасному світі, - проте цілком ймовірно, що найпрогресивніші фірми найближчим часом візьмуться до революційно нової технології різки металу, розробленої російським вченим В'ячеславом Седишевим.

Та поки технологію широко впровадять в життя, вас, якщо ви, звісно, займаєтеся металом, може зацікавити пропозиція придбати станок плазма дешево.

Що ж стосується винаходу, то його новаторство полягає в наступному: професор Челябінського університету навчився різати метал за допомогою краплі води. Все це стає можливим завдяки спеціальній віброобробці, в результаті якої крапля води здатна зруйнувати будь-який матеріал.

За словами ученого, до проведення дослідження його підштовхнув Анрі Пуанкаре, знаменитий математик, який наприкінці дев’ятнадцятого століття довів, що будь-яка відома людству частка, потрапивши в систему подібних часток, знаходить собі подібну і гине в результаті резонансу.

На основі цієї теорії фізик і створив фізико-математичну модель, яка дозволить зруйнувати матеріал будь-якої структури або ж деформувати його. На практиці метод можна застосовувати, як твердить автор ідеї, для гідроабразивної різки металу.

Якщо прокатати лист металу завтовшки з півміліметра, його поверхня вкривається невеликими виступами. Щоб ці нерівності видалити, необхідно вплинути на них надзвичайно точною дією частки.

Щоб така різка стала можливою, на кожну таку нерівність необхідно навести краплю води. Якщо на це місце нанести удар, крапля викличе резонанс, в результаті чого горбок буде зруйновано, а лист буде розрізано.

Спеціалісти твердять, що у технології велике майбутнє, адже можливість руйнувати будь-який матеріал без використання суперсучасних винаходів відкриває багато наукових та промислових перспектив.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.