5 правил "позитивного" інтер'єру Автор: lesya · Опубліковано: 27.02.2014 11:25 · Розділ: Цікаві факти

Натуральні матеріали в інтер'єрі виглядають насправді дивовижно (фото з rodovid.me)
Натуральні матеріали в інтер'єрі виглядають насправді дивовижно (фото з rodovid.me)

Психологи давно доводять, що всі наші хвороби – від нервів. Можливо, це не зовсім так, але давно з’ясовано, що сприятлива навколишня атмосфера позитивно позначається на психічному здоров’ї, а отже, й на здоров’ї нашого організму в цілому.

Тому при оформленні інтер’єру власного дому слід подбати про кожну дрібницю.

Вченими було доведено, що найбільш позитивний вплив на здоров’я та самопочуття людини здійснюють натуральні матеріали. Тож попри всі новомодні тенденції намагайтеся оздоблювати кімнату деревом, натуральними тканинами та іншими природніми елементами. Классические двери, дерев’яні балки, меблі з натурального дерева – так ви забезпечите не лише затишок, але й притягнете позитивну енергетику у ваш дім.

Дотримуйтеся певних правил, і ваш дім даруватиме вам радість та рівновагу, вберігаючи від захворювань.

Правило 1: Скажіть ні шкідливим матеріалам. Зрозуміло, дерево коштує набагато дорожче, ніж тирсоплита чи інші вироби зі стружки. Тим не менше, за рахунок використання токсичного клею при виробництві останніх, часто вони можуть ставати причиною виникнення алергій та навіть розвитку бронхіальної астми. Натомість дерево позитивно впливає на органи дихання. Тож подумайте, чи варто економити на здоров’ї.

Стосується це і пластикових вікон – з часом вони починають виділяти шкідливі токсини, тому спеціалісти рекомендують віддати перевагу дерев’яним склопакетам.

Правило 2: Не забувайте про озеленення. Кімнатні рослини не лише служитимуть окрасою вашого дому, вони ще й очищатимуть повітря. Є вазони, здатні вбивати шкідливі бактерії, інші знешкоджують шкідливі виділення синтетичних матеріалів, а ще інші виділяють приємний аромат, який перетворить вашу оселю в осередок сімейного затишку.

Правило 3: Не захаращуйте оселю. Нестача простору негативно впливає на наше психічне здоров’я. Відчуття пригнічення, депресія, поганий настрій – все це може бути наслідком наявності удома всілякого мотлоху. Тому необхідно його якомога швидше позбутися.

Є й інша сторона: старі речі накопичують пил, вони можуть ставати розплідником шкідливих бактерій та мікроорганізмів. А це – пряма причина виникнення алергії та розвитку захворювань органів дихання. З цієї ж причини варто відмовитися від надмірної кількості килимів, віддавши натомість перевагу дерев’яним оздобам. Важкі портьєри замініть легкими шторами, які легко перуться та очищаються від пилу.

Правило 4: Ретельно підберіть кольори. Кольорова гама кожної кімнати повинна бути підібрана у відповідності до її призначення. Тим не менше, варто уникати темних і яскравих кольорів – вони втомлюють нашу психіку. Якщо маєте бажання якось урізноманітнити інтер’єр, просто зробіть акценти на окремих темних чи яскравих предметах, залишивши тло світлим і спокійним.

Не забудьте і про освітлення: занадто темні кімнати аж ніяк не створюватимуть позитивну атмосферу.

Правило 5: Додайте до інтер’єру трохи власної творчості. Предмети рукоділля, букети, картини та прикраси, створені власними руками, здатні врятувати від сезонної депресії, переконують психологи. Можна навіть створити цілющий малюнок.

Для цього треба взяти два аркуші паперу і олівець або ручку. Відключіться на мить від зовнішнього світу і почніть малювати абстрактні лінії. Не стримуйте руку: нехай вона на папері виводить те, що диктує ваша підсвідомість. Коли напруга трохи зійде, і ви відчуєте покращення настрою, візьміть другий аркуш паперу і проробіть ті ж маніпуляції. Цей малюнок і буде цілющим.


Інші новини розділу