Компанія Google представила карту вирубки лісів на планеті Автор: lesya · Опубліковано: 27.02.2014 08:55 · Розділ: Екологія

Фото взято з сайту austriantribune.com
Фото взято з сайту austriantribune.com

Стурбована проблемою сучасної екології компанія Google нещодавно представила карту вирубки лісів, яка охоплює територію цілого світу. В основі карти - дані стосовно змін кількості та площ територій, вкритих лісом, за останні тринадцять років. Створена програма дозволяє для кожної країни вирахувати, скільки лісу було вирубано, а скільки висаджено.

Такі підрахунки було проведено для України: за даними алгоритму, починаючи з 2000 року, наша держава втратила 565,6 тисяч гектарів лісів.

Так, цими днями Google представила проект Global Forest Watch. Не дивно, що компания всерйоз стурбувалася вирубкою лісів: сьогодні, коли мебель для работы в офисе здебільшого виготовляється з дерева, коли на пошиття тканин та виробництво паперу йдуть щороку мільйони гектарів лісу, коли натуральні матеріали все частіше використовуються в будівництві, масштаби екологічної катастрофи стають жахаючими. Та проблему можна було б вирішити дуже просто: припринити несанкціоновану вирубку лісу та приділити більше уваги висадці лісу. Власне, створена Інтернет-гігантом програма і покликана допомогти контролюватти ситуацію кожному громадянину.

Розробкою проекту займалися як спеціалісти компанії, так і фахівці Інституту світових ресурсів та представники ще сорока організацій. Проект дозволяє відстежити обсяги вирубки лісів в будь-якому куточку планети в режимі реального часу.

Карти територій, вкритих лісами, складатимуться з фотографій, взятих з супутників американського космічного агентства NASA за останні тринадцять років. Структура та принцип роботи програми дозволять детально вирахувати площі територій як вирубаних, так і насаджених лісів, зіставити ці показники та визначити різницю між висадженими і вирубаними лісами. При чому такі розрахунки можливі на будь-якій території та в будь-якій країні. Ви можете навіть вибирати роки, за які хочете дізнатися той чи інший показник.

Як уже зазначалося, в Україні ситуація не дуже втішна. Тим не менше, не настільки критична, як в інших країнах. Та якщо простежити дані, проаналізовані програмою, виходить, що з кожним роком площі вирубаних лісів в Україні збільшувалися неймовірними темпами. У 2001-му році в Україні було вирубано майже тридцять тисяч гектарів лісу (29.4), у 2002 цей показник зменшився до двадцяти восьми, в 2003 маємо території площею майже в сорок тисяч гектарів (39.7), а в 2004-му площа територій вирубаних лісів перевалила за п’ятдесят (50.8). Далі невеликий спад - затишшя перед бурею: у 2005 році площа вирубки склала 37.3 тисяч гектарів, у 2006 вона знову піднялася до 43.3, а 2007 рік став рекордним – площа знищених лісів сягнула позначки в шістдесят п’ять з половиною тисяч гектарів (65.5). Далі – знову невеликий спад: 2008 – 58.2, у 2009 році – 49.4, 2010 – 53. Але в 2011 році площа вирубаних територій України підскочила до 60.6 тисяч гектарів, а в 2012 році цей показник знизився на десять одиниць – до 50.4.

За темпами вирубки лісів лідерство дісталося Росії – тридцять шість з половиною мільйонів гектару лісу було втрачено за ці тринадцять років. До п’ятірки лідерів потрапили Бразилія, США, Канада та Індонезія. Україна опинилася на 42 місці.

А в Єгипті, Сінгапурі і Палестині, як свідчать дані алгоритму, за ці роки площа лісів збільшилася.


Інші новини розділу