Французькі шеф-кухарі виступають проти гастропорно Автор: lesya · Опубліковано: 26.02.2014 21:51 · Розділ: Суспільство

Французькі шеф-кухарі виступили проти гастропорно – вони вважають неприйнятною звичку відвідувачів фотографувати подані на стіл страви.

Шеф-кухарі одразу кількох закладів Франції, які є володарями мішленівських зірок, розпочали справжню війну проти відвідувачів, які полюбляють знімати їжу на фотокамеру.

Француз Жиль Гужон, кухар трьохзіркового ресторану L'Auberge du Vieux Puits, який запрошує смачно пообідати всіх відвідувачів і мешканців містечка Фонжонкуз, розташованого в південній частині Франції, розповів, що звичка знімати на камеру їжу, якою сьогодні грішить чимало відвідувачів ресторанів, є прямою ознакою поганого виховання та відсутності манер.

Фотографування їжі - погана манера (фото з сайту www.spletnik.ru)
Фотографування їжі - погана манера (фото з сайту www.spletnik.ru)

І ця звичка є справжнім злом. Справа в тому, що люди не просто фотографують подану їжу, але й закидають фотографії у соціальні мережі, діляться з друзями та збирають лайки. Фотографії стають доступними для багатьох користувачів, і ефект несподіванки для наступних відвідувачів втрачається. Якщо заглибитися в це питання, то виходить, що такі дії є порушенням інтелектуальної власності шеф-кухарів, адже свої роботи вони позиціонують як творчість.

Олександра Готьє, шеф-кухаря з ресторану Grenouillere, розташованого в місті Ля-Мадлен-су-Монтрей на півночі Франції, настільки дістала така поведінка відвідувачів, що він навіть увів у меню символ, який означає, що зйомка страв заборонена. І це при тому, що офіційно фотографувати страви не забороняється ніде. Готьє дивується, настільки змінилися моральні уподобання людей: замість того, щоб фотографувати на згадку тих, хто знаходиться за столом, вони фотографують страви і їжу.

І поки вони займаються фотозйомкою, їжа холоне, а отже, половина старань кухарів зводиться нанівець.

Виставлені в соціальних мережах фотографії несуть в собі й іншу загрозу: конкуренти можуть побачити приготовані страви, і почати їх відтворювати, зіпсувавши задумане.

Ти не менше, далеко не всі ресторани озлобилися проти відвідувачів, які полюбляють фотографувати страви, приготовані в ресторані. Деякі заклади навіть пропонують клієнтам пройти спеціальні курси, на яких їх навчать, як правильно фотографувати їжу.

Втім, для багатьох фотографування їжі прирівнюється до порнографії, а термін гастропорно, введений в 1985 році, набирає популярності.

Джерело: http://www.freeplaneta-news.

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.