У Британії проходить голосування за найбільш безглузду назву книги Автор: lesya · Опубліковано: 26.02.2014 10:27 · Розділ: Культура

Зараз у Великобританії триває досить незвичне голосування, учасники якого повинні визначити найбезглуздішу назву книги. Серед основних претендентів на це звання – шість конкурсантів.

На осуд публіки представлені «Кішки-пролетарі», написані Крісом Балсіджером у співавторстві з Ерін Кенінг, «Походження калу», автором якої є Девід Волтер-Тоус, і ще одна книга фекальної тематики під назвою «Як покакати на побаченні?». Остання книга є екземпляром із серії Mats & Enzo і доповнює колекцію видань, які розповідають, як покакати на роботі, на вихідних та ще в інших місцях. Поборються за звання книг із найбільш безглуздими назвами і видання «Чи часом не з Південної Африки форель?», «Пиро-графія чи суміш пирога з біографією», ну і книга з промовистою назвою «Як молитися, коли ти ображаєшся на Бога».

Голосування проходить уже не вперше – починаючи з 1978 року британцям систематично пропонують вибрати найбільш безглуздий заголовок книги. Засновниками голосування стали Тревор Баунфод і Брюс Робертсон. На той час хлопці були досить відомими видавцями, і що-що, а печать книг для них – добре знайоме явище. Тож у роботі вони частенько стикалися з найрізноманітнішими книгами, отож справедливо могли вважатися просунутими експертами у цій справі.

Заснували цю премію випадково. На одному з книжкових ярмарків, що проходив у Франкфурті, хлопці сильно занудьгували і, щоб було веселіше, вирішили створити жартівливу премію. Однак премія стала настільки популярною, що її регулярно проводять ось уже майже сорок років. Керує процесом вручення премії видання The Bookseller.

Фото з сайту freedominall.wordpress.com
Фото з сайту freedominall.wordpress.com

Першу перемогу здобула книга «Другий міжнародний семінар по оголених мишах» - як бачимо, премію першому лауреату було вручено цілком заслужено.

Редактор журналу The Bookseller, який зараз бере основну участь у процесі організації голосування та вручення премії, у даному контексті зазначив, що фантазія багатьох людей є насправді дивовижною. Судити, про що ці книги, дуже нелегко, та їхні заголовки є надзвичайно промовистими. За словами редактора журналу, його найбільше здивувала книга «Як покакати на побаченні?». Він запитує у автора, чи книга писалася з власного досвіду, чи може, для її написання були якісь інші поштовхи? Як би там не було, оригінальність, як бачимо, завжди в моді, і можливо, саме на неї робили ставку автори книг.

Голосування триватиме до шістнадцятого березня, а результати та ім’я переможця оголосять двадцять першого березня цього року.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?