Американець спробував розплатитися за обід у ресторані купюрою в один трильйон доларів Автор: lesya · Опубліковано: 26.02.2014 09:34 · Розділ: Події у світі

Курйозний випадок стався цими днями в одному з ресторанів США – сюди завітав відвідувач, який вирішив розплатитися за обід купюрою номіналом в один трильйон доларів. А оскільки такої купюри просто існувати не може, американця одразу ж затримала поліція.

Щоправда, у розповсюдженні фальшивих грошових знаків його не звинуватили.

Інцидент стався в американському місті Самтер. Літній чоловік з нагоди Дня святого Валентина вирішив зводити свою подругу у ресторан. Спершу все йшло дуже добре, і персонал ресторану навіть не підозрював, що замислив п’ятдесятитрьохрічний чоловік.

Однак, пообідавши, чоловік підкликав офіціанта, перепросивши його за те, що розраховуватиметься готівкою, а не карткою. Ввічливі офіціанти з усмішкою погодилися, та коли вони взяли до рук гроші, то остовпіли: купюри номіналом в один трильйон доларів їм бачити ще не доводилося.

Офіціант, довго не роздумуючи, одразу зателефонував у поліцію. Та прибула негайно, але чоловік стояв на своєму. Він переконував і персонал, і поліцейських, що є трильйонером, і купюра в один трильйон доларів для нього настілки звична, як для інших громадян стодоларова. Врешті-решт після довгих суперечок американця заарештували, та зовсім не за підробку грошей, а за «тривалий прояв неповаги до влади».

До речі, купюру номіналом в сто трильйонів доларів можна зустріти у Зімбабве. Вперше вона надійшла в оборот в 2009 році. Якщо суму в сто трильйонів зімбабвійських доларів перевести в долари США, то вона б рівнялася всього тридцяти доларам. І це при тому, що колись один місцевий долар дорівнював одному британському фунту. Але бачимо, що робить з грошима інфляція.

А влітку минулого року один американець несподівано виявив у себе на картці суму в 92 квадрильйони доларів. Сталося це в результаті помилки платіжної системи PayPal, в результаті чого на телефон чоловіка прийо повідомлення про отримання такої шаленої суми.

Однак згодом виявилося, що все це помилка, і чоловік залишився ні з чим. Він також зізнався, що якби й справді отримав ці гроші, то сплатив би національний борг США, який на той час становив всього шістнадцять трильйонів доларів.

До речі, сама платіжна система, вибачившись за помилку, дозволила американцеві вибрати суму, яку б він готовий був пожертвувати на благодійність – цю суму оплатить сама система в якості компенсації за непорозуміння.

Джерело: www.vesti.ru

Інші новини розділу