Безробіття батька калічить психіку дітей Автор: lesya · Опубліковано: 25.02.2014 20:22 · Розділ: Психологія

Те, що сімейні конфлікти негативно позначаються на психіці дітей, відомо давно. Та, як виявили нещодавно дослідники, психіка дітей калічиться, якщо чоловік в сім’ї не має роботи. Справа в тому, що, як переконують британці, діти втрачають приклад для наслідування.

Щоб нормально розвиватися, без депресій і страхів, діти повинні бачити перед собою образ батька, який ходить на роботу і забезпечує сім’ю. Тож автори дослідження вирішили попередити чиновників, яким небезпечним може бути чоловіче безробіття у молодих сім’ях.

Більше того, цей вплив на дитячу психіку настільки вбивчий, що навіть у випадку, коли батько знаходить роботу, самооцінка дитини, зіпсована залежністю від державних соцвиплат, вже не відновлюється.

За словами вчених, безробіття хоча б одного з батьків призводить до того, що у дитини навіть у майбутньому може бути нижчий рівень добробуту, ніж у ровесників з такими самими умовами, але батьки яких працюють.

Крім того, вчені ще раз нагадали, наскільки негативно позначаються на дитячій психіці сімейні чвари. Навіть невеликі сварки між батьками, які відбуваються на очах дітей до одинадцяти років, можуть уповільнити розвиток головного мозку дитини та навіть спричинити виникнення психічних захворювань.

Результати досліджень, проведених раніше, говорили про небезпеку насильства у сім’ї для розвитку дитини. Але тепер виявилося, що навіть незначні чвари і труднощі для підростаючого організму небезпечні.

В рамках нового дослідження, яке проводилося вченими з Університету Східної Англії, було вивчено результати сканування головного мозку 58 підлітків у віці 17-19 років. У тих учасників експерименту, які до одинадцяти років стикалися з сімейними проблемами, мозочок, що відповідає за здатність до навчання та регулює стрес, був меншим, ніж мозочок дітей, в сім’ях яких проблем не було.

У людей з невеликим мозочком в дорослому віці частіше виникають психічні розлади.

Результати дослідження досить важливі, оскільки тепер стало відомо, що не лише важкі прояви насильств, але й незначні проблеми здатні вибити дитину з колії. І якщо дитина стане свідком скандалу, в дорослому віці вона з більшою ймовірністю звернеться за допомогою до психолога.

У даному контексті можна лише порадити майбутнім батькам вирішити особисті конфлікти, а вже тоді заводити дітей. А якщо раптом вийшло так, що дитина – незапланована, треба з усіх сил контролювати себе, щоб виростити психічно здорову дитину з нормальною самооцінкою та поглядами на життя.

Джерело: ilis.ru

Інші новини розділу