4 креативні способи зацікавити дитину у вивченні математики Автор: lesya · Опубліковано: 25.02.2014 14:04 · Розділ: Освіта

Фото з сайту dnepropetrovsk.dnp.slando.ua
Фото з сайту dnepropetrovsk.dnp.slando.ua

Далеко не всім дітям в школі подобається математика. І якщо в початкових класах вони ще більш-менш справляються зі шкільною програмою, то як тільки матеріал стає складнішим, багато хто починає відставати.

В багатьох випадках проблем би й не виникло, якщо б одразу дитину зацікавити у вивченні математики. Щоб заохотити малюка, підійдіть до вирішення проблеми креативно.

1. Виробіть у дитини мотивацію. Розкажіть їй захопливу історію про єгипетські піраміди, про шукачів скарбів, про Космос – словом, про все, що може зацікавити вашого школяра. І коли дитина слухатиме все це з роззявленим ротом, непомітно зауважте, що всі ці відкриття і досягнення без математики неможливі: щоб збудувати ті ж піраміди, необхідні знання математичних законів, щоб знайти скарби, треба було до сантиметра вирахувати масштаб та перенести картинку з карти на реальні простори.

2. Пропонуйте дитині задачі з життя. Якщо ви від ранку до вечора намагатиметеся втовкмачити малюку, як важливо вивчати математику, скоріше за все, у нього увімкнеться механізм супротиву. Ніякі дерева, будинки та пташки дитину не цікавлять – їй потрібні не уявні, а практичні задачі. Тож спробуйте трансформувати математику в реальне життя.

Якщо, для прикладу, ваш малюк любить грати в бейсбол, змусьте його порахувати, скільки очок повинен набрати супротивник, щоб перемогти вас, чи навпаки.

Якщо дитина в захваті від комп’ютерних ігор, запропонуйте їй гру Бакуган, грати безкоштовно в яку можна на сайті http://spanch-bob.org/bakugan/. Гра не лише навчить дитину додавати та віднімати в умі великі цифри (десятки та сотні), але й розвиває увагу та логічне мислення.

Покличте на допомогу цукерки. Кілька цукерок дайте малюкові, собі візьміть на кілька більше. Нехай дитина самостійно порахує, скільки цукерок їй потрібно, щоб випередити вас. У випадку правильної відповіді він отримає цукерки собі.

В магазині попросіть дитину підрахувати, скільки приблизно вам доведеться заплатити на касі, а вдома нехай вона допоможе вам вирахувати, яку кількість інгредієнтів треба покласти в ту чи іншу страву.

Одним словом, фантазуйте. Вивчіть смаки та уподобання власної дитини, і ви завжди знайдете, як впровадити математику в її життя.

3. Попри те, що математика – наука точна, вона вимагає творчого підходу. Використовуйте пазли і кросворди – вони розвивають гнучкість мислення. Виберіть для навчання інноваційну методику. Не бійтеся експериментувати.

Так, на сьогоднішній день педагоги у співпраці з психологами та методистами розробили чимало цікавих методик навчання для дітей: методика Петерсон дозволяє освоювати математику за допомогою гри з кубиками і фішками, Нікітіни пропонують наочно демонструвати кожну задачу. Якщо вона про дерева, значить, дитині слід показувати дерева, якщо про людей - значить, людей. Дитині легше оперувати поняттями,які вона бачить, ніж тими, що живуть в її уяві.

Професор Береславський пропонує вивчати предмети за допомогою шахів.

4. І останнє правило – більше позитиву. Поясніть дитині, що математика - не така вже й складна, і що у неї неодмінно все вийде.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.