9-річні діти здатні правильно провести серцево-легеневу реанімацію Автор: Lesly · Опубліковано: 31.07.2009 14:49 · Розділ: Медицина

Вчені дійшли до висновку, що основи надання долікарської допомоги можуть ефективно застосовуватися навіть учнями початкової школи. Незважаючи на недостатні фізичні показники, діти чудово оволодівають технікою, а результати навчання проявлятимуться з часом.

Команда дослідників на чолі з Фріцом Штерцом (Fritz Sterz) з Медичного університету у Відні (Австрія) провели експерименти за участю 147 дітей, які пройшли 6-годинну підготовку з основ надання першої допомоги. Після перевірки знань, яка відбулася через 4 місяці після завершення навчання, 86% дітей правильно проводили серцево-легеневу реанімацію.

"Потреба викладати дітям основи надання першої допомоги, завжди піддавалася сумніву, оскільки вважалося, що вони не достатньо сильні фізично та не володіють належно розвиненими когнітивними навичками, для того, щоб правильно проводити такі складні завдання. Проте, ми встановили, що насправді, 9-річні діти вже спроможні успішно та ефективно засвоювати правила надання допомоги потерпілим. Звичайно, фізичні можливості таких "рятувальників" можуть обмежити ступінь стискання грудної клітки та об’єми повітря, що вдихаються в легені постраждалого, але вони чудово оволодівають технікою надання долікарської допомоги", - підсумував Штерц.

Виявилося, що для застосування знань про проведення закритого масажу серця та штучного дихання, важливим виявився індекс маси, від якого залежали ступінь стиснення грудної кліки, та кількість вдихуваного повітря. Вік, як показали експерименти, не відіграє при цьому вирішального значення.

Джерело: topnews.in


Інші новини розділу