Фанатам Майкла Джексона виплатять моральну компенсацію за смерть співака Автор: lesya · Опубліковано: 25.02.2014 09:12 · Розділ: Музика

Кумедний випадок стався недавно у Франції: тут шанувальники знаменитого поп-виконавця Майкла Джексона подали позов до суду, вимагаючи компенсації за моральну шкоду, яку принесла їм смерть співака. Дивовижно, але суд прийняв рішення на користь позивачів.

Курйозне судове рішення було прийняте одинадцятого лютого орлеанським судом, пише видання Sud-Ouest.

Суддя прийняв рішення, згідно з яким лікар Майкла Джексона Конрад Мюррей, якого раніше було визнано винним у ненавмисному вбивстві співака, зобов’язується в примусовому порядку виплатити моральне відшкодування п'ятьом фанатам Джексона, які й подали позов до суду.

Щоправда, сума морального відшкодування виявилася ще більш кумедною, ніж сам вирок – по одному євро кожному позивачеві. За словами адвоката «потерпілих» Еммануеля Людо (Emmanuel Ludot), це перший у світовій судовій практиці випадок, коли було присуджено компенсацію моральних збитків через смерть кумира.

Більше того, рішення видається ще абсурднішим у контексті того, що фанати особисто не знали зірки.

Позов, який цими днями потрапив до орлеанського суду, складався від імені тридцяти чотирьох шанувальників Майкла Джексона. Очолив групу шанувальників голова «Товариства Майкла Джексона» Міріам Уолтер (Myriam Walter) з департаменту Луарі що в центральній Франції.

Щоправда, суд призначив моральну компенсацію лише п’яти позивачам, які підтвердили факт завдання їм шкоди відповідними медичними довідками та показами свідків.

Причиною позову була не так сума (один долар – смішний розмір компенсації), а можливість відвідувати закрите для сторонніх місце поховання зірки, що знаходиться в Лос-Анджелесі. Позивачі вважають, що статус потерпілих повинен їм у цьому допомогти.

Знаменитий Майкл Джексон помер в 2009-му – на момент смерті йому виповнилося п’ятдесят років. Причиною смерті стало передозування лікарського препарату пропофолу, в чому було визнано винним Конрада Мюррея, лікаря, що лікував Джексона. Його звинуватили в недбалості і засудили до чотирирічного ув’язнення. В минулому році Конрад вийшов на волю - достроково, в чому йому допомогли хороша поведінка та переповненість терем.

До речі, Конрад Мюррей, окрім звинувачень у смерті співака, отримав у свій адрес чимало позовів: сім’я Джексона хотіла стягнути з нього компенсацію за концерти Майкла, які так і не відбулися. Проте суд позов не задовольнив.

Джерело: www.intermedia.ru/

Інші новини розділу