Розтовстілі китайські військові не поміщаються в танки Автор: lesya · Опубліковано: 24.02.2014 21:58 · Розділ: Події у світі

З серйозною проблемою зіткнулися недавно китайські військові – скоро їм доведеться повністю міняти армійську техніку, зокрема танки: сучасні солдати в них просто не поміщаються.

Справа в тому, що в останні роки показники середнього зросту і ваги солдатів Народно-визвольної армії Китаю зросли настільки, що танки, яким на сьогоднішній день виповнилося більше тридцяти років, виявилися їм замалими. Перебування та управління танком стало незручним, а незручності на війні недопустимі.

Так, за підрахунками експертів, середній зріст китайських солдатів збільшився на два сантиметри, тоді як об’єм талії виріс на цілих п’ять сантиметрів. Для низки військовослужбовців рушничні ложі в танках стали надто короткими, а це знижує точність прицілу.

Відповідне дослідження проводилося п’ять років тому, в 2009 році, та лише тепер китайське військове керівництво всерйоз замислилося над вирішенням даної проблеми.

Всього в дослідженні взяло участь більше двадцяти тисяч китайських військовослужбовців. За словами керівника проекту Діна Сунтао, змінилися не лише зріст і вага солдатів, але й пропорції тіла в цілому, тож армійську техніку просто необхідно оновити. Всього, крім ваги та об’єму талії, дослідники зіставляли показники теперішніх солдатів і їхніх попередників, що несли службу два десятиліття тому, за двадцятьма шістьма параметрами.

До речі, те, що обсяг талії китайських військовослужбовців зріс, вписується в загальні тенденції: за даними лондонського Інституту міжнародного розвитку, за останні тридцять п’ять років кількість китайців, що страждають ожирінням, зросла удвічі. Причина тому, говорять британці, в тому, що в останні роки доходи середньостатистичного китайця зросли. До того ж, мешканці Піднебесної все частіше ведуть малорухомий спосіб життя.

Фото з сайту 3mv.ru
Фото з сайту 3mv.ru

Що ж стосується воєнної сфери, то Китай є другою у світі країною за бюджетними відрахуваннями у військову галузь, поступаючись лише Сполученим Штатам.

А Міжнародний інститут стратегічних досліджень наводить дані, згідно з якими в 2013 році Пекін витратив на оборону суму в 112,2 мільярда доларів.

Основні кошти, які виділяються урядом на військову сферу, йдуть на розробку нових літаків, кораблів, танків та зброї всіх видів. В принципі, такі витрати легко пояснити тим, що китайська регулярна армія є найбільшою в світі – до її складу входить 2,3 мільйона військовослужбовців.

Джерело: www.dni.ru

Інші новини розділу