Пристрасті навколо вбитого на очах у дітей жирафа Маріуса не вщухають Автор: lesya · Опубліковано: 24.02.2014 15:24 · Розділ: Природа

Фото з сайту 4tololo.ru
Фото з сайту 4tololo.ru

Кілька тижнів тому в одному з копенгагенських зоопарків сталася подія, яка викликала чималий суспільний резонанс: на очах публіки тут було вбито жирафа Маріуса, півторарічного мешканця зоопарку. Тушу тварини розчленували прямо на очах публіки, і кинули м’ясо на поталу левам.

Вчинок керівництва зоопарку викликав бурхливі емоції не лише в захисників тварин, але й у звичайних людей, які не звикли до настільки кривавих видовищ. І як це завжди буває, навколо події розгорілися бурхливі дискусії.

Справа в тому, що правила європейських зоопарків забороняють розмноження тварин в межах однієї популяції. Тим не менше, як переконана більшість обурених, тварину можна було просто усипити, так, щоб кривавої розправи не бачили ні діти, ні дорослі відвідувачі зоопарку.

Як би там не було, зоопарки, і не лише копенгагенський, опинилися в центрі всезагальної уваги, а пристрасті навколо Маріуса так і не вщухають.

Директори російських зоопарків теж різко осудили вчинок копенгагенських колег. Тварину можна було б віддати іншим зоопаркам.

Попри всі аргументи, і справді важко собі уявити, щоб власна дитина стала свідком настільки жорстоко видовища. Лише уявіть, ви купуєте квитки до зоопарку, щоб показати дитині, як живуть унікальні та рідкісні створіння, а потрапляєте на розчленування тварини, закривавлені шматки якої пожирають леви.

Втім, є й захисники позиції керівництва копенгагенського зоопарку. Їхній основний аргумент полягає в наступному: всі ми, і наші діти в тім числі, за винятком хіба що вегетаріанців, їмо м’ясо, любимо ковбасу тощо. Тож чим корова або свиня гірша, ніж той самий жираф Маріус?

Доля істини в такому твердженні, слід погодитися, є. Тим не менше, далеко не всі діти, як, зрештою, і дорослі, за винятком хіба тих, хто народився і виріс в селі, не готові дивитися на забій тих же корів чи свиней.

Тим не менше, якийсь маніяк-фантазер вирішив, що кривава розправа є повчальною для дітей, адже вона демонструє, як живуть тварини в реальному світі, у звичному для них середовищі існування.

Воно нібито й так, але не так: в світі щодня від рук убивць і маніяків, в результаті катастроф та дорожніх аварій гинуть тисячі людей, але ми ж не ведемо дітей на екскурсію до моргу, щоб показати їм всі реалії сучасного життя.

Та дивує навіть не те, що зоопарк не захотів віддати тварину іншим товариствам, і навіть не те, що він відмовився від 500 000 доларів, які йому виплачували бажаючі врятувати Маріуса, - навіщо все це було робити привселюдно? Не секрет, що хижакам, які мешкають в зоопарках, часто згодовують кроликів і ягнят – така вже темна сторона цієї роботи – та все це робиться так, щоб ніхто, крім добре знайомих зі специфікою роботи, цього не бачив. У кожній професії є свої таємниці, і в деяких випадках, як бачимо, краще б вони не розсекречувалися…


Інші новини розділу