Топ-5 кращих фотографів минулого десятиліття за версією PDN Magazine Автор: lesya · Опубліковано: 24.02.2014 14:14 · Розділ: Культура

Сьогодні в силу розвитку новітніх технологій фотографії може робити кожен. Цифрові фотоапарати дозволили перекласти своє життя на папір: де б ви не були, ви завжди зможете зафіксувати найцінніші кадри, щоб потім, у колі друзів чи сім’ї, повертатися до найприємніших моментів знову і знову.

Разом з тим, доступність принтерів зробила можливим ще й самостійний друк фотографій. Здавалося б, що тут складного: зробив кілька знімків, знайшов магазин фотопаперу, налаштував принтер на відповідний режим – і все, фотографія готова. Тим не менше, якщо мова йде про справжні шедеври, тут все набагато важче. І справа навіть не в технологічних особливостях, а у вмінні вдало підібрати кадр – так, щоб у глядачів подих перехоплювало від побаченого.

А таке вміння властиве одиницям, і називається воно талантом. Воістину талановитих фотографів не так уже й багато, а імена кращих серед них стають відомими в цілому світі.

За останнє десятиліття звання кращих вдалося завоювати п’ятьом митцям, принаймні так твердять співробітники видання PDN Magazine, які склали рейтинг найкращих фотографів нового тисячоліття.

Серед кращих значиться ім’я Себастьєна Сальгадо, бразильця, який свого часу працював у Міністерстві фінансів країни. Особливої пристрасті до фотографій у Себастьєна ніколи не було, аж до одного переломного в його житті моменту: візиту в Африку. Виконуючи свої прямі обов’язки, Сальгадо завітав у Африку, і з тих пір професійна фотокамера практично не виходить з його рук. Тепер у фотографа своя студія, і він багато подорожує світом, а за його роботи б’ються найбільш знамениті видання.

Фото з http://woman.ua/
Фото з http://woman.ua/

Ще один митець, роботи якого заслужують чи не найвищої похвали, - Джеймс Нахтвей - обрав для себе болючу тему – збройні конфлікти та соціальні проблеми в країнах третього світу. В центрі його уваги - країни Африки, Азії, Латинської Америки та глухі російські села.

Фото з http://woman.ua/
Фото з http://woman.ua/

Значиться в списку і Сет Різник, один з найпопулярніших фотографів Сполучених Штатів. Він активно співпрацює з найбільшими фотокомпаніями, дає уроки початківцям, а також очолює американську асоціацію фотографів.

Фото з http://woman.ua/
Фото з http://woman.ua/

Список кращих фотографів минулого десятиліття був би неповним без Енні Лейбовіц – унікальний портретист, який ось уже протягом кількох років успішно працює зі знаменитостями. Її творчість підкорила увесь світ, а роботи викликають захват як у маститих критиків, так і в простих смертних.

Фото з http://woman.ua/
Фото з http://woman.ua/

Кар’єра весільного фотографа Becker’а розпочалася, коли йому виповнилося всього десять. З тих пір він не розлучається зі своїм фотоапаратом. Чому саме весільні фотографії? Тому, що це завжди гамірна юрба, велике та веселе скупчення людей, і вкрай зворушливі почуття на порозі нового, тепер уже спільного, життя.

Фото з http://woman.ua/
Фото з http://woman.ua/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?