Як правильно організувати робоче місце Автор: lesya · Опубліковано: 24.02.2014 12:08 · Розділ: Краса і здоров'я

Сьогодні робота багатьох з нас пов’язана з комп’ютером. Ми цілими днями просиджуємо за монітором, не особливо звертаючи уваги на те, в якій позі перебуває наша спина та чи на безпечній відстані від монітору ми знаходимося. Результат, при чому досить-таки сумний, не змусить себе довго чекати: болі в спині, проблеми з суглобами, погіршення зору, головні болі та ціла низка інших проблем – всі вони є звичними явищами для тих, хто проводить доби за монітором свого комп'ютера.

Але всіх проблем можна уникнути, якщо правильно підійти до організації робочого місця. При чому увагу слід звертати навіть на всі деталі – від висоти розташування монітору до освітлення.

Найперше, про що ви повинні подбати, це комп’ютерний стіл. Площа стільниці повинна бути достатньо великою. В залежності від модифікації комп’ютерного столу клавіатура може знаходитися як на самій стільниці, так і на спеціальній висувній панелі. На столі повинне бути місце для вільного руху миші.

Подбайте про те, щоб стіл був достатньо високим. Для комфортної роботи центр монітора повинен знаходитися якраз навпроти очей, інакше ви постійно схилятиметеся або з’їджатимете на стільці, від чого біль у спині та шиї виникне неодмінно. В принципі, відрегулювати висоту положення монітору можна за допомогою комп’ютерного крісла, та все ж діапазон регулювання становить кілька сантиметрів. Отож вибираючи стол компьютерный по низкой цене, подбайте заздалегідь, щоб він підходив вам за зростом.

Наступний момент – комп’ютерне крісло. Найкращий варіант – крісло з кількома положеннями спинки та можливістю регулювати висоту – так ви налаштуєте і найбільш оптимальний для вас кут між спинкою та сидінням, і висоту сидіння. Зверніть увагу на тканинні покриття – шкіряне крісло виглядає солідно, але літом сидіти в ньому практично нереально. Краще, щоб крісло мало підлокітники – так ви знімете напругу зі рук та зап'ясть. Крім того, спинка крісла повинна повторювати вигини спини.

Якщо ваша робота пов’язана з використанням клавіатури, можете купити спеціальну підставку під зап’ястя. Можете також придбати ергономічну клавіатуру – до неї, звісно, потрібне привикання, зате згодом ви оціните результат і переваги.

Якщо ви відрегулюєте положення стільця та розташування комп’ютерних аксесуарів вдало, то ваша поза повинна виглядати приблизно так: спина відносно стегон має відхилятися на кілька градусів назад, а руки вільно спускаються на підлокітники крісла. Лікті та зап’ястя повинні бути розслабленими, а кисті знаходитися на одній осі з передпліччям. Працювати за клавіатурою повинні тільки пальці.

Положення стегон теж дуже важливе – вони повинні розташовуватися під прямим кутом до тіла. Якщо ваш ріст недозволяє твердо поставити ноги на підлог, придбайте спеціальн підставку для ніг.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.