У Севастополі відкрили пам'ятник туалету Автор: lesya · Опубліковано: 23.02.2014 14:33 · Розділ: Культура

Пам'ятник туалету в Севастополі (фото з crimea.vgorode.ua)
Пам'ятник туалету в Севастополі (фото з crimea.vgorode.ua)

Те, що туалет є важливою складовою нашого існування, ні в кого сумніву не викликає. Цьому елементу навіть присвятили цілий день – 19 листопада в світі традиційно відзначають Всесвітній день туалету.

З нагоди святкувань в минулому році в Севастополі навіть відкрили свій власний пам’ятник туалету. Експозиція складається з кількох частин, і розташована вона в парку «Лукомор'я».

В центрі креативної композиції – жук-гнойовик, що своїми лапами обхопив велику гнойову кулю, яка, здається, ось-ось вирветься і покотиться кудись далі, туди, де жук її вже не наздожене. Куля й жук оточені унітазами – це вам не елітна сантехника Devit, що вже давно завоювала визнання на міжнародних ринках, а звичайнісінькі дитячі горщики, розташовані в ряд, ось лише набагато більші, ніж їхні реальні прототипи. Парк дитячий, тож і «унітази» слід було вибирати дитячі, пояснює директор парку Микола Помагалов.

Насправді ця скульптура, що викликала в громадян неоднозначну реакцію, має набагато глибший контекст. Колись, коли люди жили в єднанні з природою, все навколо – в тім числі і очищення – відбувалося природнім способом. Відходи перероблялися жуком, і баланс було збережено.

Сьогодні ж ситуація кардинально змінилася: ми забруднюємо стічними водами річки, а озера перетворюємо в брудні смердючі калюжі. Скоро вся наша планета перетвориться на великий гнойовий шар, і Жук абсолютно нічим не допоможе. А нам так потрібен цей самий еко-баланс.

До речі, пам’ятник туалету - не єдиний представник туалетної тематики. Кілька років тому в англійському містечку Бассінгбурн планували звести пам’ятник екскрементам. Щоправда, його підтекст мав бути зовсім іншим, адже пам’ятник повинен був стати виразником історичного минулого цієї місцевості.

У дев’ятнадцятому столітті місцеві рудокопи видобували тут викопні екскременти, якими удобрювали навколишні поля. Тепер чотири краплі, підняті на цегляний постамент, нагадуватимуть місцевим мешканцям, чим заробляли на життя їхні предки.

Щоправда, коли зведуть пам’ятник, невідомо, адже інформація про те, що його планують збудувати, з’явилася кілька років тому, однак поки що ніяких даних про те, чи його збудували, чи ні, не з’являлося.

А ось у Чикаго є фонтан, зроблений у формі купки фекалій. Біля нього охоче фотографуються туристи, однак виглядає він досить огидно.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?