Космонавти завершили монтаж японського лабораторного комплексу Автор: Вікторія · Опубліковано: 31.07.2009 13:44 · Розділ: Наука

Нещодавно, під час п'ятого та останнього виходу шатла «Ендевор» («Endeavour») у відкритий космос, пара космонавтів завершила монтаж японської лабораторії «Кібо» («Kibo»). Пролітаючи на висоті 362 км. над Землею, космонавти «Ендевора», Кріс Кессіді (Chris Cassidy) і Том Маршберн (Tom Marshburn), встановили на модулі лабораторії відеокамери, завершивши тим самим її спорудження.

«Все це вселяє нам певний трепет», - передав Девід Вульф (David Wolf) своїм товаришам за допомогою радіозв'язку, поки ті прямували до шлюзової камери після 5-годинної прогулянки по космосу. – «Щойно ви добилися видатного успіху». Під час виходу у відкритий космос космонавти також замінили теплоізоляцію на, побудованому в Канаді, роботі «Декстра» і поміняли конфігурацію кабелів, підключених до системи контролю висоти Міжнародної космічної станції (МКС).

В ході 11-денного візиту, космонавти «Ендевора» встановили в лабораторії платформу для телескопів та замінили батареї в системі забезпечення сонячною енергією, а також доставили запасні частини, необхідні для підтримки станції в робочому режимі після того, як наступного року, шатл буде списано.

Фото взяте з сайту nasa.gov
Фото взяте з сайту nasa.gov

Один з членів екіпажу «Ендевора», Тім Копра (Tim Kopra), залишився на станції, змінивши японського космонавта Коїті Вакату (Koichi Wakata), який пробув на орбіті 4,5 місяця. Ваката заявив, що після повернення на Землю з нетерпінням чекає на ванну з гарячою водою і локшину та свіжі суші. Він також додав, що спеціально розроблений одяг для космонавтів під назвою «J-ware», як і передбачалося, показав себе з якнайкращого боку.

Передбачається, що свою 16-денну місію команда «Ендевора» незабаром завершить приземленням на Флориді.

Джерело leit.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.