У Швейцарії узаконили вирази "іноземна свиня" та "лайняний біженець" Автор: lesya · Опубліковано: 21.02.2014 23:25 · Розділ: Суспільство

Якщо б вас раптом назвали «іноземною свинею» чи «біженцем-лайняком», як би ви на це зреагували? Напевне, хтось би розлютився, хтось би поліз вирішувати конфлікт з кулаками, однак на адекватну реакцію розраховувати не приходилося б – лише одиниці володіють неймовірним самоконтролем, так, щоб змогти пропустити таке нахабство повз вуха. А хтось би назвав таке ставлення проявом расизму.

Однак федеральний суд Швейцарії думає по-іншому: вирази «іноземна свиня» та «біженець лайняний» суд проявами расизму не визнав.

Інцидент розгорівся ще в 2007 році. Тоді один поліцейський з Базеля на одній з місцевих виставок годинників та коштовностей затримав біженця з Алжиру - його запідозрили в крадіжці. Розлючений поліцейський спіймав злочинця, закував його в наручники, а тоді привселюдно обізвав його епітетами, наведеними вище. Нахабна поведінка поліцейського дозволила алжирцеві подати до суду.

Суд міста Базеля, який і розглядав справу, звинуватив поліцейського у расизмі, за що його оштрафували на пристойну суму. Не згідний з таким станом справ правоохоронець пішов далі, і справа дійшла до федерального суду. А той вирок своїх колег з Базеля скасував, заявивши, що виголошені поліцейським образи абсолютно ніякого відношення до етнічної чи релігійної приналежності крадія не мали.

І навіть використання слів «свиня» та «лайно» поряд з назвою тієї чи іншої національності не вважатиметься расизмом. Чому? Тому, що в німецькій мові ці лексеми давно широко вживаються в повсякденних ситуаціях і є вираженням звичайного незадоволення, нехай і грубуватим, але аж ніяк не расизмом.

Тим не менше, те, що расистського підтексту у лайці нема, зовсім не означає, що поліцейський не повинен нести відповідальності за свою негідну поведінку. Він просто не мав ані найменшого права ображати в такий спосіб кого б там не було. Однак чи варто виносити покарання поліцейському, чи ні, знову-таки вирішуватиме суд Базеля.

До речі, через велику кількість біженців ситуація в країні доволі гостра. Недавно навіть було вирішено заборонити біженцям вільно відвідувати громадські місця. Таким чином вже зовсім скоро біженцям, які поки що не отримали офіційного статусу, заборонять відвідувати басейни, бібліотеки, розважальні заклади та навіть місцеві церкви. Швейцарці украй незадоволені кількістю іноземних громадян, які бажають отримати громадянство в їхній країні.

Джерело: lenta.ru

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.