В Італії прибиральниця викинула витвір сучасного мистецтва, подумавши, що то сміття Автор: lesya · Опубліковано: 21.02.2014 18:51 · Розділ: Культура

Сучасне мистецтво – явище дуже неоднозначне, і далеко не всі здатні його розуміти. Так, людині набагато легше сприйняти різнобарвний пейзаж, що вражає гамою барв та переходів, аніж вникнути у химерну мазанину, яку здебільшого пропонують сучасні художники та й митці загалом.

Тож не дивно, що прибиральниця однієї виставкової зали в Італії викинула на смітник витвори сучасного мистецтва, переплутавши їх зі сміттям.

Інцидент стався цими днями в одній з виставкових зал міста Бар, що на півдні Італії. Прибираючи приміщення, жінка побачила незрозумілий мотлох і вирішила, що це сміття залишили працівники, які оформляли виставку. Природно, вона иврішила його прибрати.

Серед іншого мотлоху жінка, підмітаючи підлогу, підібрала печиво, яке, як згодом виявилося, було частиною експозиції.

Коли з’ясувалося, хто винуватець втрати експонатів, розгорівся скандал. Однак керівник фірми, у якій працювала прибиральниця, Лоренцо Рока виступив на захист своєї співробітниці, заявивши, що вона просто-на-просто виконувала свої обов’язки. Тепер для відшкодування збитків, загальна вартість яких оцінюється в десять тисяч євро, фірма скористається страховкою.

До речі, італійська прибиральниця не перша серед тих, хто прийняв мистецтво за сміття.

Три роки тому, в 2011 році, прибиральники лондонської галереї викинули на смітник композицію Деміена Херста. Не варто дивуватися: скоріше за все, ви б зробили так само. Композиція Херста і справді виглядала дивно: до неї входили попільничка, брудні чашки з-під кави, порожні пляшки з-під пива та кілька зім’ятих газет.

Ще один випадок «вандалізму» стався в 2004 році, також у Британії. Тут прибиральниця галереї Tate, однієї з найбільш знаменитих галерей країни, вирішила позбутися химерного експонату, який з мистецтвом у неї зовсім не асоціювався.

Експозиція під назвою "Перша громадська демонстрація автодеструктивного мистецтва" роботи Густава Мецгера видалася непросвітленій прибиральниці звичайнісіньким мішком сміття. І, ревно виконуючи свої обов’язки, вона без найменших докорів сумління понесла цей мішок на смітник.

Незрозумілим виявився і твір Трейсі Емін, який у 1999-му році навіть висувався на премію Тернера. Концептуальна інсталяція під назвою «Моя постіль» видалася кураторам музею просто незастеленим ліжком. І вони поспішили виправити помилку.

Джерело: http://www.korzonews.info/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?