Прості способи економії на комунальних послугах Автор: lesya · Опубліковано: 21.02.2014 12:05 · Розділ: Життя

Вартість комунальних платежів сьогодні ставить у безвихідь багатьох українців. При невеликих зарплатах та пенсіях за квартиру доводиться віддавати левову частку доходів. Тож останнім часом дедалі більше людей замислюються над можливостями зекономити на комунальних послугах.

Найбільш затратними на сьогоднішній день є вода та опалення. Тому саме на цих речах варто економити. І ми вам розкажемо як. Почнемо з води.

1. Найперше, що слід зробити, це поставити лічильники. За підрахунками експертів, в середньому сім’я з двох людей в місяць використовує чотири кубометри холодної води та два кубометри гарячої. Якщо ж платити по стандартній схемі, затрати виходять втричі більшими. Сьогодні в побуті широко використовуються ротаметры – пристрої для вимірювання об’ємів води та тепла.

2. Подбайте про те, щоб крани не протікали: за одну добу вода, що капає з крана, може перетворитися на 30 або навіть 300 літрів води. Якщо підрахувати, скільки назбирується за місяць, ви зрозумієте, на чому варто економити.

3. Замініть бачок в туалеті – сучасні бачки заощаджують до третини обсягу води. Якщо на даний момент фінанси зробити цього не дозволяють, помістіть у старий бачок дволітрову пластикову пляшку, наповнену водою, - так скоротите витрати води в середньому на двадцять літрів на добу.

Заощаджувати на воді нескладно (фото з сайту www.baby.ru)
Заощаджувати на воді нескладно (фото з сайту www.baby.ru)

4. Зверніть увагу на те, як ви миєте посуд. Найбільш економний варіант – посудомийна машина, але не кожен може собі її дозволити. Якщо ви належите до останніх, мийте посуд у закоркованій раковині, а полощіть під проточною водою – так роблять в Європі.

5. Замість ванни приймайте душ. Прийом ванн можете скоротити до одного разу на тиждень, в інші дні користуйтеся душем: так ви скоротите витрати води не менше ніж у п’ять разів.

6. Закривайте крани, коли чистите зуби: за одну хвилину з відкритого крана може витекти до п’ятнадцяти літрів води.

7. І, звісно ж, подбайте про електричні бойлери, які дозволяють економити чималі гроші. Ви платитимете лише за гарячу воду, яка надходитиме прямо в кран, а не за воду, яка по дорозі втратить тепло.

Щоб заощадити на електроенергії, дотримуйтеся наступних правил. Краще за все встановити індивідуальне опалення. Та в будь-якому випадку зекономити на опаленні допоможуть наступні заходи.

1. Заміна або утеплення вікон – металопластикові склопакети, плівка на скло, спеціальні стрічки-утеплювачі допоможуть зберегти до 30% тепловитрат.

2. Пофарбуйте батареї в темний колір – їхня тепловіддача зросте в середньому на 8%.

3. На стіну за батареями помістіть панель з фольгою чи лист фанери, пофарбований у сріблястий колір, – такі листи відбиватимуть тепло, і батарея нагріватиме не стіни, а повітря в квартирі.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.