Французький скульптор дивує перехожих скульптурами-невидимками Автор: lesya · Опубліковано: 21.02.2014 08:33 · Розділ: Культура

Мистецтво - справа тонка і примхлива, і те, що одним видається незграбною маячнею, інші вважають витворами мистецтва. У кожного свій смак, тож дивуватися нічого.

Тим не менше, дивовижні скульптури французького скульптора Бруно Каталано викликають захопливу посмішку у більшості цінителів мистецтва та простих перехожих. Попри те, що поняття скульптури в своїй уяві з легкістю та повітряністю пов’язати важко, Бруно не напружуючись доводить протилежне.

Помітити дивовижні творіння, наполовину невидимі, можна на вулицях французького Марселя. Вони виглядають витончено і м’яко, а плавні лінії роблять їх немовби невловимими і водночас динамічними.

На перший погляд може здатися, що частини цих скульптур просто висять у повітрі. Та це не так: домогтися такого ефекту допомагає особлива конструкція, яка непомітно з’єднує верхню і нижню частини.

Скульптури людей виготовлені з особливого надміцного сплаву, що й дозволяє їм не переламатися навпіл. Своїми роботами французький скульптор намагався продемонструвати сучасну людину, яка постійно кудись поспішає, і, з головою поринувши у справи, безповоротно втрачає важливі моменти свого життя, а разом з ними і частину самих себе.

Скульптура-невидимка (фото з сайту http://mir-idei.com.ua/)
Скульптура-невидимка (фото з сайту http://mir-idei.com.ua/)

Всі ці скульптури - частина однієї колекції, створеної п’ятдесятитрьохрічним скульптором. Відома вона під назвою LES VOYAGEURS або "Вояжери". Скульптури й справді схожі на подорожуючих: розмаїті та строкаті, різного віку та національності, з сумками і валізами в руках, вони ніби несподівано завмерли, застигли у вічності часу, так і не докінчивши своїх справ.

Однією з найпопулярніших скульптур циклу стала скульптура знаменитого художника Вінсента Ван Гога. З чемоданом у руках, він прогулюється морським узбережжям, не помічаючи навколишньої краси.

Ван Гог (фото з сайту http://mir-idei.com.ua/)
Ван Гог (фото з сайту http://mir-idei.com.ua/)

Скульптури автора розміщені в різних місцях, і цікаво спостерігати, як крізь них видніється то морська гладінь, то стіна торгового центру, то просто якийсь випадковий перехожий чи зацікавлений турист.

Творіння Каталано символізують і внутрішню порожнечу сучасної людини: дім, робота, подоба відпочинку… Моральні цінності поступово втрачають вагу, а на перший план висуваються заздрість, жадібність, та егоїзм… Такі люди нічого собою не являють: порожня оболонка, і ніякого внутрішнього світу - інакше кажучи, ті самі ноги, голова та чемодан…

Джерело: mir-idei.com.ua

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?