Фізики припускають, що наш Всесвіт знаходиться всередині величезної чорної діри Автор: lesya · Опубліковано: 20.02.2014 22:21 · Розділ: Наука

Чорна діра – одне з найбільш таємничих та моторошних явищ Космосу. Тим не менше, недавно дослідники з’ясували, що попри свою руйнівну силу, чорні діри всередині можуть мати цивілізації, такі, як наша.

І якщо взяти за основу цю радикальну теорію, можна припустити, що й ми живемо в чорній дірі. І якщо ми потрапимо в чорну діру в центрі Чумацького Шляху, наші частинки можуть бути розкиданими по інших всесвітах.

Цю концепцію було висунуто декілька років тому, і низка фізиків-теоретиків серйозно над нею працювали. Серед них і Нікодем Поплавський з Університету Нью-Хейвена.

Великий учений Ейнштейн припускав, ніби центр чорної діри - нескінченно щільний та невеликий за розмірами, однак група молодих вчених заперечує його теорію: нескінченність у природі зазвичай не зустрічається, тож у центрі чорної діри може перебувати щось невелике за розмірами, але кінцеве.

Ще один вчений, який дотримується цієї теорії, доктор Поплавський. Він вважає, що в центрі так званого Великого Вибуху було насіння, яке зародилося всередині чорної діри. Це насіння було настільки малим, що уявити практично неможливо – в трильйони разів меншим за найменшу часточку, яку люди визначали на сьогоднішній день.

Чорна діра - ніби вир, що утворюється в ванній, коли спускаєш воду. Вона затягує все, що до неї потрапляє (фото з сайту chemistry-chemists.com)
Чорна діра - ніби вир, що утворюється в ванній, коли спускаєш воду. Вона затягує все, що до неї потрапляє (фото з сайту chemistry-chemists.com)

Тим не менше, ця крихітна часточка була досить потужною, і вона викликала утворення іншої часточки – сьогодні саме вони є галактиками, сонячними системами, планетами і людьми. Таким чином, чорні діри – не що інше, як своєрідні печі Всесвіту.

Виходить, чорна діра – це двері між обома Всесвітами, однак вихід є лише в одну сторону. І якщо будь-який об’єкт потрапляє в чорну діру в центрі Чумацького Шляху, то він опиняється в паралельному світі. І якщо наш Всесвіт було створено з надщільного насіння, то цілком ймовірно, що ми перебуваємо всередині однієї з чорних дір.

Думку підтримали й інші вчені. Виявляється, всередині чорної діри є зони, де фотони виживають в стійких періодичних орбітах. І якщо такі орбіти є для фотонів, то з великою вірогідністю існує можливість того, що всередині чорної діри є регіони, які дозволяють існувати й більшим об’єктам, в тім числі, і цілим планетам. І теорія пр Землю всередині чорної діри видається багатообіцяючою.

Джерело: fedpost.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.