Експерти пояснили, чому курсор комп'ютерної миші нахилено набік Автор: lesya · Опубліковано: 20.02.2014 19:48 · Розділ: Нові технології

Британські вчені давненько прославилися безглуздими та смішними дослідженнями, і ми часто задаємося питанням, як взагалі ідея того чи іншого експерименту могла прийти комусь в голову. Та якщо заглянути в себе і, дивлячись правді у вічі, проаналізувати, які питання часом зринають у нашій голові, ми й самі спроможні продукувати безглузді ідеї.

Для прикладу, недавно відвідувач сайту, на якому користувачі здають питання і відповідають на них (сайт називається StackExchange), розпочав безглузду на перший погляд дискусію, поцікавившись, чому курсори практично в усіх операційних системах схилені набік, а не дивляться прямо, як, за усіма законами логіки, мало б бути. Питання, на перший погляд, зовсім безглузде, та якщо задуматися, то й самому стає цікаво, чому.

Відповідь експерта виявилася доволі цікавою. Спеціаліст, добре знайомий з історією комп’ютерної техніки, розповів, що історія курсору налічує кілька десятиліть.

Справді, спершу курсор повинен був розташовуватися вертикально – саме так його задумував створити винахідник комп’ютерної миші Дуглас Енгельбарт.

Та коли за справу взялася компанія Xerox, точніше, її науково-дослідний підрозділ Palo Alto Research Center, реалізувавши перший у світі графічний інтерфейс операційної системи, виявилося, що низький дозвіл дисплеїв не дозволяє створювати курсор маленьких розмірів так, щоб він розташовувався прямо. До речі, роком народження курсору можна вважати 1981 рік – саме тоді в документі першого в історії комп'ютера з графічним інтерфейсом користувача XEROX PARC з’явився опис характеристик курсору.

Однак вернімося до нашої проблеми. Варіантів виходу з ситуації з курсором у винахідників було два: або збільшити його розміри, що було б доволі незручно, або нахилити його набік. В результаті було вирішено втілити в життя останній варіант.

Курсор нахилили, зробивши одну його грань вертикальною, а іншу зсунувши на 45 градусів вбік. Так розміри покажчика залишилися невеликими, і проблему з нестачею піксселів було вирішено.

З того часу пройшло більше тридцяти років, нові технології досягли неймовірних висот у розвитку, і дисплеєм високого дозволу сьогодні вже нікого не здивуєш. Однак за традицією курсори так і зображуються нахиленими набік.

Зрештою, щось в цьому є: ми так звикли до нахиленого курсору, що не знати, чи був би новий, строго вертикальний покажчик для нас зручним.

Джерело: www.runyweb.com

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.