Чому важливий індивідуальний підхід при вивченні іноземної Автор: lesya · Опубліковано: 20.02.2014 18:21 · Розділ: Освіта

На Землі не знайдеш двох однакових істот – всі ми приходимо в цей світ особливими, і від народження проходимо свій індивідуальний шлях. Саме тому при виборі методів навчання дуже важливий індивідуальний підхід.

На превеликий жаль, загальноосвітня шкільна система особливостей кожної людини не здатна враховувати. І всіх нас змалечку впихають в певні загальноприйняті рамки.

Через це одні діти успішні, інші не ловлять зірок з неба, хоча, як твердять психологи, якщо б навчальні методи для таких дітей підбиралися з урахуванням індивідуальних особливостей, нахилів та здібностей, і в них би навчальний процес проходив успішно.

І якщо в дитячому віці ми більш сприйнятливі до освоєння нового матеріалу, то при вступі в доросле життя наш мозок від повсякденних проблем та насиченості існування стає якимсь ніби закостенілим, і освоєння нового матеріалу дається важче і відбувається довше. Все це стосується і вивчення іноземних мов, а зокрема англійської, оскільки саме англійська мова до цього часу вважається мовою міжнародною, тож і її знання для успішного просування в житті дуже важливе.

Фото взято з сайту lingualeo.ru
Фото взято з сайту lingualeo.ru

Якщо ви і справді хочете досконало оволодіти знаннями (принаймні, так твердять психологи), робіть ставку на викладачів, що пропонують індивідуальний підхід у вивченні іноземної, як, наприклад, сайт http://otradnoe-english.ru, що пропонує вивчення англійської з урахуванням особистісних характеристик кожного.

Зупинимося детальніше на окремих моментах, які в першу чергу повинен враховувати викладач, що акцентує увагу на індивідуальному підході.

1. Мета, з якою вивчається мова. В залежності від того, яку мету ви перед собою ставите, і повинен проходити вибір навчальної методики: погодьтеся, вивчати ділову англійську з набором вузькоспеціалізованої лексики – це зовсім не те, що вивчати англійську для прочитання художніх творів в оригіналі. Ідіоми, звороти, метафори та фразеологізми художньої мови явно відрізняються від термінології та специфіки ділового спілкування.

2. Індивідуальні особливості сприйняття матеріалу. Всі ми знаємо, що механізми запам’ятовування бувають кількох видів: якщо одним ближче візуальне сприйняття, то інші краще орієнтуються «на слух». Цей фактор необхідно враховувати в процесі вивчення іноземної: людям, які краще працюють з візуальними образами, варто пропонувати читати тексти англійською, переглядати фільми з титрами тощо. Тим, у кого краще розвинена слухова пам’ять, добре прослуховувати аудіозаписи, музику на англійській, фільми, переглядати відео тощо.

3. В процесі навчання (особливо це помітно в школі) одні учні опираються на правила, інші запам’ятовують матеріал інтуїтивно. Цей момент також важливо враховувати при вивченні англійської: якщо одна людина схильна до точності й скрупульозності, акцент слід робити на граматику і правила, і вже з цього аспекту вивчати лексику та особливості мовних конструкцій. У випадку з іншими варто вивчати якомога більше матеріалу, і вже на основі текстів пояснювати граматичні особливості тощо.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.