Скоро Інтернет стане безкоштовним та доступним у будь-якій точці земної кулі Автор: lesya · Опубліковано: 20.02.2014 08:54 · Розділ: Нові технології

Надоїло платити за Інтернет? Можливо, зовсім скоро ми отримаємо можливість користуватися Мережею безкоштовно. Принаймні, такі плани будують представники організації MDIF, які на початку цього тижня оголосили про створення нової мережі доступу до Інтернету загальносвітових масштабів.

Проект, який компанія планує запустити цими днями, отримав назву «Outernet». В його рамках планують розмістити мініатюрні супутники CubeSats. Ці супутники розташовуватимуться на навколоземній орбіті, і вони зможуть покрити мережею Wi- FI всі континенти.

Проект можна назвати по-справжньому революційним, і якщо його не заморозять на стадії розробки, зовсім скоро навіть найвіддаленіші куточки земної кулі отримають доступ до Інтернету.

Автором ідеї і головним розробником проекту виступив директор відділу інновацій компанії MDIF Сайєд Карім. Він розповів, що так званий Outernet використовуватиме потужну мережу з невеличких супутників для передачі даних - аудіо, відео, текстів та додатків.

При чому передача здійснюватиметься на будь-який пристрій, що підтримує Wi-Fi. Таким чином, користуватися неймовірними можливостями нового Інтернету можна буде за допомогою звичайних смартфонів. При цьому послуги мережі будуть повністю безкоштовними.

Мережа працюватиме завдяки супутникам (фото з сайту www.3dnews.ru)
Мережа працюватиме завдяки супутникам (фото з сайту www.3dnews.ru)

За словами представника організації Харлана Манделя, проект і справді можна вважати революційним. Outernet зможе обійти цензуру із збереженням конфіденційності. Більше того, проект забезпечить доступ до Інтернету кожному, навіть тим, хто в силу географічних особливостей чи фінансових труднощів собі його дозволити не можуть.

Як уже зазначалося вище, головна суть проекту криється у розміщенні на низькій навколоземній орбіті сотень дешевих мініатюрних супутників. Кожен з таких супутників прийматиме дані від наземних станцій, безперервно передаючи їх поодиноким клієнтам. З цією метою планується використовувати протокол UDP поверх Wi-Fi. Та поки що залишається незрозумілим, чи ця зв’язка буде виправдана, особливо якщо мова йде про поодиноких одержувачів.

Як би там не було, обіцянки вражають. Тим більше, що компанія планує втілити проект вже до літа 2015 року. А пожертвування на втілення проекту тривають вже сьогодні.

Джерело: habrahabr.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.