"Ноїв" ковчег врятує вимираючих рептилій Автор: Lesly · Опубліковано: 30.07.2009 18:35 · Розділ: Екологія

Панамські арлекіни або золоті жаби (Atelopus zeteki) були однією з найбільших принад для туристів в невеличкому Панамському селі Ель Валле, яке розмістилося в кратері згаслого вулкана, проте за останні кілька десятиліть їх кількість значно зменшилась, а з поширенням в ареалі їхнього проживання хитрідієвих грибів, смертельно отруйних для амфібій, ситуація стала критичною. Сьогодні вони вважаються практично вимерлим видом.

Однак, як тільки загрозу було виявлено, жителі Ель Валле спорудили своєрідний ковчег, з метою збереження рідкісних земноводних, що отримав назву "Центр збереження амфібій" та розмістився в місцевому зоопарку "Ель Нісперо". Цей заклад забезпечує захист тварин від пошесті, викликаної грибами. Коли небезпека мине, працівники Центру планують повернути врятованих в їхнє природне середовище існування. Слід зазначити, що ковчег було збудовано, повністю за добровільні внески панамців і саме за рахунок доброчинності заклад продовжує свою діяльність.

Фото взяте з сайту houstonzoo.org
Фото взяте з сайту houstonzoo.org

Окрім того, що золоті жаби є символом щастя та процвітання в Панамі, вони сприяють розвитку туризму та служать окрасою місцевої природи. Саме тому безліч підприємців та пересічних громадян об’єдналися в спільній боротьбі за збереження рідкісних видів. Вони організовують різноманітні благочинні акції та конкурси, продають одяг із закликами зберегти унікальних земноводних, тощо, а виручені кошти передаються Центру захисту амфібій.

Джерело: thepanamanews.com


Інші новини розділу