Роботодавець вимагає звільнитися? Подавай до суду! Автор: Lussilda · Опубліковано: 24.01.2009 10:10 · Розділ: Суспільство

Звільнившись із роботи «за згодою сторін» «біржа праці» грошей не заплатить.

Як мінімум 3 місяці. Про ці нововведення повідомили кореспонденту в Львівському центрі зайнятості.

Внаслідок світової фінансової кризи, тенденція масового звільнення з підприємств України досягла небачених розмірів. Лише за грудень 2008 р. Державна служба зайнятості зареєструвала 286,8 тисяч нових безробітних. Це найвищий показник за весь час незалежності держави.

Як повідомляє «GolosUA.com», попереду всіх (згідно з даними служби) Полтавська, Вінницька, Харківська, Дніпропетровська та Донецька області.

Директор соціологічних програм ЦСД «Софія» Олександр Левцун попереджає, що якщо ця тенденція не зміниться, то до квітня 2009 року рівень реального безробіття в Україні сягне 5 мільйонів чоловік.

За його словами, згідно з розрахунками Державного центру зайнятості, на 1 січня 2009 року в Україні зареєстровано майже мільйон безробітних. Таким чином, до весни рівень офіційного безробіття становитиме близько півтора мільйони чоловік.

У той же час, підкреслив Олександр Левцун, потрібно розуміти, що реальне безробіття в 2-3 рази більше за офіційне. Рівень такого реального безробіття до весни може сягнути 5 млн. чоловік.

За даними інформагенції «GolosUA.com», директор Державного центру зайнятості Володимир Галицький повідомив, що у Фонду державного страхування на випадок безробіття в кінці лютого на початку березня може виникнути ситуація, коли Фонд не зможе виплачувати матеріальну допомогу по безробіттю, так як йому загрожує дефіцит бюджету.

“Введення на великій кількості підприємств режиму неповної зайнятості, скорочення робітників та збільшення кількості отримувачів матеріальної допомоги, а також скорочення відрахувань у Фонд, можуть привести до дефіциту бюджету Фонду у 1,6 млрд. гривень», - зазначив керівник ДЦЗ.

Натомість в Пояснювальній записці до проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімізації наслідків світової фінансової кризи у сфері зайнятості населення та загальнообов’язкового державного соціального страхування”, який був прийнятий у ВР 24 грудня 2008 р. за основу, пропонується встановити, що у разі виникнення дефіциту коштів Фонду, можливе запозичення коштів Державного бюджету України з єдиного казначейського рахунка та інших джерел без нарахування відсотків за користування такими коштами.

Ще керівник Державного центру зайнятості радить громадянам не піддаватися на «провокації» роботодавців, і не звільнятися на їх вимогу з роботи за власним бажання (ст. 38 КЗпПУ) чи за згодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпПУ).

Він наголосив, що звільнятись «добровільно» не варто, оскільки тоді робітник отримає допомогу по безробіттю від Державного центру зайнятості тільки на 92-й день після написання заяви.

Єдиним правильним рішенням, коли людину змушують звільнятись, на думку Володимира Галицького, - повідомити про такий випадок у центр зайнятості.

«Я раджу робітникам звертатись до найближчого центру зайнятості, до людей, що займаються наглядом праці. Відповідно Держнаглядпраці може подати в суд на роботодавця або звернутися до прокуратури. Такі факти сьогодні фіксуються тисячами»,- заявив чиновник.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.