Робимо ляльку-мотанку своїми руками Автор: lesya · Опубліковано: 19.02.2014 12:43 · Розділ: Культура

У кожного народу є свої символи, що втілюють в собі особливий дух кожної нації та багаторічний досвід рідної землі.

В Україні таких символів багато. Верба і калина, чорнобривці і тополя, лелеки та зозулі, вишивані сорочки та рушники, і, звісно ж, ляльки-мотанки, які сьогодні здобули особливу популярність.

Ляльки присутні в культурі кожного народу, адже колись, у давнину, вони були не просто дитячими іграшками, а символічними оберегами, яких наділяли неймовірними властивостями. У Росії ви просто зобов’язані купить матрешку, – пустотілу ляльку, всередині яких містяться інші, менші за розмірами, пустотілі створіння, в Домініканській республіці головний ляльковий символ - лялька Ліме, одягнена в яскраве національне вбрання та з кошиком квітів у руках; японці мають свою ляльку – кокесі та ляльку дарума, яку дехто, до речі, вважає прототипом російських матрьошок, в африканських народів - це зловісна лялька вуду. А в Україні, як уже було сказано, лялька-мотанка.

Якщо ви хочете виготовити справжній оберіг, то доведеться дотримуватися певних правил: ви не можете використовувати ні ножиць, ні голок, а клаптики тканин доведеться відривати вручну. Та й тканину слід вибирати ретельно – це домоткане полотно і бязь, ситець тощо. Та якщо ви хочете виготовити сувенір, деяких правил можна уникнути – так ви зробите ляльку охайнішою.

З чого почати? Візьміть шматок щільної тканини, і змотайте її в тугий валик – щоб його форми нагадували невелику бочівочку. Цей валик покладіть посередину квадратного клаптика білого кольору, і перемотайте внизу ниткою – так ви отримаєте голову ляльки. Туго перемотуючи ниткою тканину під валиком, ви сформуєте шию.

Голова ляльки (фото з http://propodelki.ru/)
Голова ляльки (фото з http://propodelki.ru/)

Далі необхідно намотати сакральний хрест. Для цього візьміть різнокольорові нитки, і намотайте їх навхрест голови. Стежте, щоб нитки акуратно лягали одна попри одну.

Сакральний хрест (фото з http://propodelki.ru/)
Сакральний хрест (фото з http://propodelki.ru/)


Далі, коли голова буде готова, візьміть щільну тканину і скрутіть з неї два валики – цього разу вони повиннні вийти довгими. Один валик – руки, другий – тулуб. Їх треба перемотати нитками навхрест. Далі до тулуба слід примотати голову.

Тулуб ляльки-мотанки (фото з http://propodelki.ru/)
Тулуб ляльки-мотанки (фото з http://propodelki.ru/)

Тепер можна переходити до вбрання. Візьміть клаптик тканини прямокутної чи квадратної форми і посередині зробіть надріз – до середини клаптика. Накиньте все це на плечі ляльці, розрізом назад, і перемотайте на руках і тулубі. Далі до талії примотайте одну спідницю, тоді другу, коротшу, а тоді фартушок. На голову надягніть хустку.

Примотана голова (фото з http://propodelki.ru/)
Примотана голова (фото з http://propodelki.ru/)


Так робимо сорочку (фото з http://propodelki.ru/)
Так робимо сорочку (фото з http://propodelki.ru/)


Одягаємо спідницю (фото з http://propodelki.ru/)
Одягаємо спідницю (фото з http://propodelki.ru/)

На завершення ляльку-мотанку можна прикрасити яскравою тасьмою, кружевом та намистинами.

Лялька-мотанка готова
Лялька-мотанка готова

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?