Нацистські вчені допомагали американцям випробовувати ЛСД на радянських розвідниках Автор: lesya · Опубліковано: 17.02.2014 22:26 · Розділ: Цікаві факти

Таємниці історії бувають по-справжньому шокуючими. Інтриги, таємні домовленості та хто кому друг, а хто ворог – все це з часом спливає на поверхню. Ось і недавно виявилося, що нацистські вчені активно співпрацювали з американцями, і співпраця їхня спрямовувалася проти радянських розвідників.

Так, в книзі американської журналістки Енні Джекобс під назвою «Операція «Скрепка»», яка побачила світ на минулому тижні, описуються подробиці секретної розвідувальної пограми, яка відкрила нацистським вченим шлях у США. В книзі Operation Paperclip: The Secret Intelligence Program that Brought Nazi Scientists to America стверджується, що ряд нацистських вчених, які працювали над створенням хімічної зброї для Адольфа Гітлера, були завербовані американцями. Вони допомагали співробітникам ЦРУ тестувати ЛСД та інші техніки ведення допиту. В якості піддослідних кроликів виступали захоплені у полон радянські розвідники.

За твердженням автора книги, всього в рамках операції в Америку потрапило 1600 вчених з Німеччини.

Серед завербованих дослідників, оповідає Джекобс, було більше двадцяти запеклих прихильників нацизму: восьмеро з них тісно співпрацювали з самим Гітлером та керівною верхівкою ГЕСТАПО - Гіммлером і Герінгом, а шестеро після війни постали перед Нюрнберзьким трибуналом.

В рамках таємної операції випробовуванням піддалися двоє радянських агентів, яких свого часу захопила німецька контррозвідка. В червні 1952 року представники підрозділу Управління безпеки ЦРУ двічі піддавали радянських розвідників впливові ЛСД. Проводилися випробування в конспіративному домі, а методи, які застосовували до піддослідних, розроблялися в рамках іншої операції під назвою «Артишок».

Повідомляється, що під час досліджень вчені використовували невелику дозу наркотиків, однак їх поєднували з гіпнозом, в результаті чого вводили розвідників у повний гіпнотичний транс. Цей ефект тривав близько однієї години і сорока хвилин, а після цього, коли піддослідні приходили до себе, у них фіксували повну амнезію.

За словами американців, якщо б вони не завербували нацистів, це б зробили совіти, тож вони вибрали максимально безпечний для вітчизни шлях. Тим більше, що відставати у даному плані від росіян та китайців Америка собі дозволити не могла, а єдиним способом наздогнати ці країни і були випробування ЛСД та його впливу на людську поведінку.

Джерело: www.inopressa.ru

Інші новини розділу