Голландських банкірів змусять прийняти присягу чесності Автор: lesya · Опубліковано: 17.02.2014 11:52 · Розділ: Економіка

Щоб клієнти голландських банків могли бути певні, що їхні гроші потраплять до надійних рук, місцевих банкірів змусили присягнути на чесність.

Клятва чесності для банкірів чимось нагадує клятву Гіппократа, яку зобов’язані давати медики. При чому давати присягу голландських банкірів змусили в обов’язковому порядку. А тих, хто відмовиться, занесуть у чорні списки, застосувавши проти них певні санкції.

За словами авторів нововведення, такий підхід повинен підняти престиж фінансової сфери країни. Крім того, присяга допоможе запобігти розростанню корупції.

Взявши до уваги політичну та економічну ситуацію в країні, а зокрема становище фінансової сфери, члени уряду Нідерландів затвердили законопроект «Кодекс честі голландського банкіра», який включає в себе і так звану «присягу чесності». Цей крок, вважають урядовці, допоможе населенню знову почати довіряти структурам фінансової сфер різних рівнів.

На сьогоднішній день, як повідомляють офіційні джерела, присягнули на чесність всі керівники кредитних організацій Голландії, при чому керівники різних ланок та рівнів. Текст присяги виглядає наступним чином: «Клянуся, що буду виконувати все, що від мене залежне, щоб зберегти і примножити довіру громадян до фінансової галузі. Нехай допоможе мені в цьому Бог!». Тим, хто у Бога не вірить, розробники Кодексу запропонували дещо видозмінений варіант присяги.

Тим банкірам, які наважаться порушити присягу, буде непереливки: їх штрафуватимуть, для них передбачені дисциплінарні стягнення, а також вони потраплятимуть до «чорного списку». Щоб ви не подумали, що все це іграшки – подумаєш, потрапив до «чорного списку», - додамо, що всі банки країни укладатимуть угоди виключно з тими організаціями, керівництво яких присягнуло на чесність.

Відстежувати, чи ті, хто прийняв присягу, впроваджуватимуть її в життя, будуть спеціальні комісії – аналогічні комісії сьогодні контролюють діяльність брокерів та медиків. Вирішувати, яку міру покарання застосувати до порушників присяги, буде трибунал.

За словами авторів законопроекту, клятву чесності з часом приймуть всі працівники фінансової сфери – їх на сьогоднішній день в країні налічується більше як дев’яносто тисяч, та це не завадить втілити законопроект в життя вже в другій половині поточного року.

До речі, Нідерланди не стали новаторами: подібний варіант клятви чесності для банкірів сьогодні популярний в Австралії.

Джерело: www.epochtimes.ru

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.