Українські студенти бажають вчитися в Польщі та Німеччині Автор: lesya · Опубліковано: 16.02.2014 21:39 · Розділ: Освіта

За неофіційною статистикою, близько ста тисяч студентів-українців щороку вирушають вчитися за кордон, при цьому лише чотири тисячі абітурієнтів їдуть шукати щастя в іноземних державах, користуючись умовами договорів, укладених між українськими та зарубіжними вузами.

Однак далеко не всі іноземні навчальні заклади по кишені українцям. Для прикладу, США, Канада та Великобританія, вартість навчання в яких перевищує суму в десять тисяч доларів, приваблюють лише найбагатших, тоді як навчання у Чехії та Польщі доступне для більшості українців.

За окремими даними, більшість українських студентів після здобуття вищої освіти мають намір залишитися в тій чи іншій країні на постійне проживання. Тому досить привабливою в даному плані для них є Канада – в цій країні досить легко отримати дозвіл на проживання, а потім і громадянство. Однак і рік навчання тут коштує в середньому тридцять тисяч доларів – таку суму собі дозволить не кожна навіть забезпечена українська сім’я.

В цей же час Німеччина та Чехія пропонують українцям безкоштовне навчання – державні вузи радо приймають вітчизняних абітурієнтів у лави студентів, а проживання в місцевих гуртожитках коштує не набагато дорожче, ніж у нас. Крім того, студенти отримують чималі стипендії, які дозволяють не заморочуватися матеріальними проблемами.

Навчання у Великобританії по кишені не всім українським студентам (фото з сайту sevram.com)
Навчання у Великобританії по кишені не всім українським студентам (фото з сайту sevram.com)

Популярністю користується і обучение в Польше для украинцев. Є можливість як безкоштовного навчання, так і навчання на платній формі, при цьому за деякі спеціальності доведеться заплатити навіть менше, ніж у нас. Так, середня вартість року навчання у польських вузах складає дев’ятсот доларів, при цьому на вступі навіть не обов’язково володіти польською. Саме тому на даний час німецькі та польські ВУЗи найпопулярніші серед українців.

Популярністю користуються й інші країни – серед них Чехія (тут навчання коштує ще дешевше, ніж у Польщі, доступне проживання та ціни на продукти, при цьому існує висока вірогідність поступити на державну форму), Австрія, Італія, Іспанія та Франція.

А ось популярність російських, шведських та американських ВУЗів втрачає свої позиції.

Крім того, статистика твердить, що в останні п’ять років кількість українців, що бажають вчитися за кордоном, зросла практично на третину.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.