Китайські іграшки викликають безпліддя і рак Автор: lesya · Опубліковано: 15.02.2014 13:08 · Розділ: Цікаві факти

Прилавки українських магазинів доверху заповнені китайськими іграшками. Яскраві та різнобарвні, вони завойовують інтерес дітей, приваблюючи погляди та увагу дорослих. І навіть попри те, що якість більшості китайських іграшок залишає бажати кращого, вони продовжують користуватися попитом серед наших співвітчизників. І дарма.

У випадку з китайськими іграшками найбільш привабливою залишається ціна: за кілька десятків гривень можна придбати досить непогану з вигляду іграшку, а менші дрібнички коштують ще дешевше. Якщо купити американський, німецький чи італійський аналог, заплатити доведеться вдесятеро більше. Що ж стосується іграшок вітчизняного виробництва, то їх Китай витіснив з прилавків, і лише якщо добре пошукати, то можна знайти український конструктор і пластиковий посуд. Але не більше.

Саме тому досить часто батьки роблять вибір на користь китайських іграшок. Але первісна економія, твердять експерти, може обернутися трагічними наслідками: іграшки китайського виробництва становлять серйозну загрозу для здоров’я дітей.

Китайські іграшки становлять небезпеку для дітей
Китайські іграшки становлять небезпеку для дітей

В результаті низки експертиз було виявлено, що китайські іграшки, що йдуть на експорт до В’єтнаму, містять високотоксичні речовини. Ці токсини можуть викликати розвиток раку, ураження центральної нервової системи та навіть призводити до безпліддя. Такий по-справжньому шокуючих результатів дійшли експерти в'єтнамського міста Хошиміну, розташованого на півдні країни. Результати експертиз було оприлюднено близько місяця тому.

За твердженням експертів, виготовлені у Китаї іграшки містили шкідливих речовин у чотириста разів більше, ніж дозволяють допустимі норми.

В ході дослідження перевірці піддали найпоширеніші іграшки: ляльки, м’ячі та моделі автомобілів. Пластик, з якого було виготовлено іграшки, містив велику кількість фталатів - хімічних речовин, які використовують в якості розм’якшувача пластику – у світі при виробництві іграшок ці речовини використовувати давно заборонено.

Крім того, практично всі китайські іграшки пофарбовані промисловими фарбами, які недопустимо використовувати при виробництві товарів для дітей. Так, фарби містять хром, ртуть та свинець, і вони можуть викликати важкі отруєння. Тим не менше, невисока ціна іграшок продовжує приваблювати безтурботних покупців.


Інші новини розділу