У Китаї за «наклеп» в інтернеті передбачена в'язниця Автор: kseniya_www · Опубліковано: 15.02.2014 13:25 · Розділ: Життя

У міру того, як інтернет стає воістину світовою павутиною і глобальною мережею, навколо нього починають вирувати справжні пристрасті.

Головним чином, це має на увазі свободу слова, яку відстоюють споживачі і цензуру, на якій наполягають інші держави. Особливо на цьому поприщі прославився Китай, влада якого затвердили закон, який передбачає кримінальну відповідальність за розміщення чуток і неправдивої інформації в мережі.

Скандали навколо інтернету дуже часто відбуваються в Росії. Ще у всіх на слуху пристрасті навколо народної енциклопедії «Вікіпедії», коли через статтю про куріння канабісу її ледь кілька разів не закрили. Энциклопедия для детей також містить декілька провокаційних статей, які видаляються після модерування.

У липні-серпні Держдума хотіла змусити власників сайтів стежити за своїми відвідувачами і видаляти протягом доби нецензурні коментарі, що просто технічно неможливо. Інакше сайт заносився б відразу в чорний список і блокувався. З серпня вступив антипіратський закон, який дозволяє Мосміськсуд виносити рішення про блокування сайтів, де поширюється нелегальна ліцензійна програмна і відеопродукція. Під петицією проти закону за десять днів було зібрано близько ста тисяч підписів. Президент Росії Путін змушений був заявити, що сам особисто перегляне закон, щоб не загубити інтернет взагалі.

У багатьох країнах світу прийняті закони, що забороняють поширення через світову павутину порнографії, у тому числі і дитячої, педофілії, а у випадку Росії - і інструкцій з суїциду. Але жодна держава не вирішилося ввести цензуру.

Нагадаємо, що за такі вимоги до пошукових компаній, Піднебесну залишили спочатку Гугл, а потім і Yahoo!. Тепер за розміщення в інтернеті наклепів, користувача, що створив таке, можуть заарештувати на три роки, правда, тільки в тому випадку, коли сайт переглянуть 5000 осіб або залишать свої відгуки 500 відвідувачів.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.